ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Veselý čeká na pracovní vízum, pak se zapojí do přípravy

Velikost textu:

Washington - Zatímco většina basketbalistů z NBA se poprvé od zahájení výluky 1. července vrátila do tréninkových zařízení svých týmů, jediný Čech v soutěži Jan Veselý zatím zůstává v Česku. Musí totiž počkat na pracovní vízum. Měl by však stihnout přípravný kemp Washingtonu Wizards, který podle dohody mezi majiteli klubů a hráči začne 9. prosince.

Jan Veselý
Jan Veselý

Veselý čeká na pracovní povolení, Washington jej navíc musí vyplatit z bělehradského Partizanu. Předběžně jsou oba kluby domluveny na odstupném půl milionu dolarů. Následně může být podepsána smlouva na dva roky s opcí na další dva roky. Jde o administrativní formality, které budou rychle vyřízeny, jakmile bude oficiálně ukončena výluka. 

Kluby se s hráči na obnovení soutěže již domluvily, ovšem k oficiálnímu ukončení výluky je třeba stáhnout žaloby a přidat podpisy všech stran včetně hráčské asociace. Ta se však kvůli vleklé výluce před dvěma týdny rozpadla. Nyní musí 450 hráčů volit přes e-mail, zda jsou pro to, aby se podepsala dohoda o konci výluky. Podle odhadů tak bude moci být výluka definitivně ukončena o víkendu.

Mezitím pokračují přípravy na to, aby 25. prosince mohla soutěž začít. V úterý se hráči poprvé od začátku výluky mohli vrátit do tréninkových zařízení svých týmů na "dobrovolné tréninky". Kluby navíc dostaly povolení od dnešního rána jednat s agenty hráčů. K podpisům smluv však nesmí dojít před 9. prosincem.

Veselý se sice Washingtonu ještě hlásit nemohl, ovšem neměl by to pro něj být větší problém. Říjen a většinu listopadu totiž strávil v Los Angeles, kde pod vedením profesionálního trenéra Roba McClanaghana piloval své dovednosti mimo jiné s hvězdami Darrickem Rosem, Russellem Westbrookem nebo svým spoluhráčem z Wizards JaValem McGeem. V současnosti trénuje individuálně, aby byl připraven na kemp.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.