Nymburk na Sibiři urval první výhru ve VTB lize

Krasnojarsk - Basketbalisté Nymburku si připsali v šestém utkání ve VTB lize první vítězství. Na palubovce sibiřského Jeniseje Krasnojarsk díky výbornému závěru vyhráli 69:66, i když ještě pět minut před koncem prohrávali o 13 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl s 16 body Lawrence, v domácím týmu dal o bod víc Komarovskij.

Nymburk (v červeném)
zdroj: isifa/VLP autor: Luboš Jeníček

Osminásobní čeští šampioni uspěli přesto, že se potýkali s bídnou úspěšností střelby z pole a nešly jim ani trestné hody - z 25 pokusů proměnili 14. Rozhodly závěrečné čtyři minuty, v nichž Nymburk předvedl skvělou šňůru 17:1.

Vedení na stranu hostu strhl minutu a 25 sekund před sirénou druhou trojkou v krátkém sledu Sokolovský, jenž otočil skóre na 68:66. V samém závěru potvrdil premiérovou výhru Středočechů v soutěži Pumprla, jenž proměnil jeden ze dvou trestných hodů.