ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Bryant bude hrát během výluky NBA za italskou Boloňu

Velikost textu:

Řím - Hvězda NBA Kobe Bryant bude hrát během výluky zámořské ligy za Boloňu. Vedení klubu se podle agentury AP dohodlo s třiatřicetiletým basketbalistou na smlouvě na úvodních 40 dní italské ligy za 2,2 milionu eur (asi 54 milionů korun).

Kobe Bryant
Kobe Bryant

Pětinásobný šampion NBA by měl podle smlouvy za Boloňu odehrát deset zápasů. Pokud se však hráčská asociace dohodne s majiteli klubů na nové kolektivní smlouvě a výluka bude ukončena, Bryant se může okamžitě vrátit do zámoří.

Bryant strávil v Itálii několik let jako dítě, když jeho otec Joe Bryant působil v týmech Rieti, Reggio Calabria, Pistoia a Reggiana. Díky tomu je také nadšeným fanouškem fotbalu. Sám kdysi uvedl, že nebýt návratu do USA, uvažoval by právě o kariéře profesionálního fotbalisty.

Původně se hovořilo o více variantách spolupráce. Šampionovi zámořské soutěže v dresu Los Angeles Lakers nabízela Boloňa i smlouvu na celou sezonu na pět milionů eur (přes 123 milionů korun). Dalšími možnostmi byla i varianta, podle které by Bryanta platili podle odehraných zápasů. Během tří domácích duelů v úvodu sezony si třiatřicetiletý basketbalista mohl vydělat v Boloni 800 000 dolarů (14,5 milionu korun) za utkání hrubého.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.