ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V semifinále ME basketbalistů se utká Francie s Ruskem

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2011 22:04

Kaunas – Po španělských obhájcích titulu a Makedonii postoupily do semifinále mistrovství Evropy basketbalistů také týmy Francie a Ruska. Rusko ve čtvrtfinále v Kaunasu zvítězilo nad Srbskem 77:67, Francie porazila Řecko 64:56 díky vydařené poslední čtvrtině, kterou vyhrála rozdílem jedenácti bodů.

Utkání Litva - Slovinsko
Utkání Litva - Slovinsko

Nejlepším střelcem vítězů byl s 18 body Tony Parker, příliš ale nezaostali ani Nando De Colo (16) a Nicolas Batum (15). Joakim Noah doskočil osm míčů. V řeckém týmu se s výjimkou autora 17 bodů a 11 doskoků Ioannise Burusise nikdo nedostal do dvouciferných hodnot.

Dalším soupeřem francouzských reprezentantů bude v pátek Rusko, které nad Srby prakticky po celý zápas vedlo. Poražený tým měl sice velkou oporu v Miloši Teodosičovi, ale ruského lídra Andreje Kirilenka dokázali spoluhráči podpořit mnohem více. Mistři Evropy z roku 2007 tak vyhráli i devátý zápas na turnaji.

Semifinalisté ME mají jistý minimálně postup do olympijského kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní týmy z třetí až šesté příčky. Šanci si uchovali i domácí Litevci, kteří ve skupině o 5. až 8. místo porazili Slovinsko 80:77. Finalisté ME postoupí přímo na londýnské hry.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.