ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Do play-off basketbalového ME jde Litva, Srbsko i Španělsko

Velikost textu:
aktualizováno 11. 9. 2011 22:15

Vilnius – Na mistrovství Evropy basketbalistů se ve večerních zápasech rozhodovalo o postupujících týmech do play-off. Mezi vyvolenými nebude chybět Litva, která zvítězila před kulisou 11 tisíců fanoušků ve vyprodané vilniuské aréně nad Německem 84:75 a připravila soupeře včetně hvězdného šampiona NBA Dirka Nowitzkého o šanci zahrát si příští rok na OH. Němci potřebovali vyhrát alespoň o 11 bodů, ale Litvu už sedmnáct let neporazili a nepomohl jim k tomu ani pětadvacetibodový příspěvek jiného hráče NBA Chrise Kamana.

Basketbal
Basketbal

Španělští obhájci titulu vysokou výhrou 96:69 ukončili neporazitelnost Francie, která dnes nechala odpočívat své největší hvězdy Tonyho Parkera a Joakima Noaha. Španělé vyhráli osmifinálovou skupinu E a v prvním kole play off narazí na Slovinsko, nebo Finsko. Francouzi se ve čtvrtfinále utkají s Řeckem.

Vicemistři Evropy Srbové si zajistili postup nejtěsnějším vítězstvím 68:67 nad vicemistry světa Turky, pro které naopak turnaj skončil a mají jistotu, že budou chybět na olympijských hrách v příštím roce. V Londýně budou startovat finalisté ME, další čtyři týmy budou hrát dodatečný celosvětový kvalifikační turnaj o tři místa.

přehrát video
Litva - Německo
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.