ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Plážoví volejbalisté Kubala s Benešem obhájili domácí titul

Velikost textu:
aktualizováno 29. 8. 2010 18:57

Slavkov u Brna (Vyškovsko) - Přemysl Kubala s Petrem Benešem obhájili titul mistrů republiky v plážovém volejbalu. Na šampionátu ve Slavkově u Brna ve finále porazili Michala Bízu s Robertem Kufou 21:14 a 21:15. Kubala s Benešem svým výkonem potvrdili, že jsou nejen žebříčkově, ale i po herní stránce nejlepším současným českým párem. Celým turnajem prošli bez porážky. Na třetím místě skončili Jan Dumek s Martinem Tichým.

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš
Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš
Otevřít galerii
 • Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Plážový volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/958/95751.jpg?1246271729

"Byli jsme sice papírovými favority, ale v této roli je snadné prohrát. Proto jsem rád, že se nám podařilo obhájit titul," uvedl Petr Beneš, který získal už čtvrtý titul. "Ten dnešní je pro mě druhým nejcennějším. Nejvýše stojí prvenství, které jsem vybojoval se svým bratrem Josefem," dodal Beneš.

Uspokojení z obhajoby titulu neskrýval ani Kubala. "Byl to pro nás předposlední turnaj v letošní sezoně. Příští týden ještě budeme hrát Kontinentální pohár, kde bychom chtěli nasbírat další body v kvalifikaci na olympijské hry v Londýně. Už se ale těším na šestkový volejbal," řekl Kubala.

přehrát video
Kubala s Benešem vyhráli MČR

Jejich fináloví soupeři Bíza s Robertem Kufou pojali šampionát jako loučení s beachvolejbalem. Bíza se chce věnovat podnikání, Kufa studiu. "Kubala s Benešem byli bezkonkurenční, září v zápasech Světové série. Vyhráli naprosto zaslouženě," poznamenal Kufa.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.