ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Ruské basketbalistky vstoupily do závěrečné fáze přípravy před MS

Velikost textu:

Moskva - Do zahájení mistrovství světa basketbalistek v České republice zbývá 42 dní a stejně jako český tým vstoupily do závěrečné fáze přípravy i Rusky. Tradiční rivalky českých basketbalistek chtějí na světovém šampionátu získat sedmý titul v historii. Na mistrovství v Česku bude kapitánkou ruského týmu Ilona Korstinová. Dvojnásobná mistryně Evropy získala na posledních dvou světových šampionátech dvě stříbrné medaile.

Kapitánka ruské basketbalové reprezentace Ilona Korstinová
Kapitánka ruské basketbalové reprezentace Ilona Korstinová
Otevřít galerii
 • Kapitánka ruské basketbalové reprezentace Ilona Korstinová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • MS basketbalistek 2010 autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1190/118947.jpg?1256132743

"Je skvělé, že se mistrovství hraje v České republice, je to moc pěkná země. Navíc máme spoustu zkušeností z Euroligových zápasů v Česku s Brnem a s USK Praha," prozradila kapitánka Korstinová.

V přípravném zápase se Rusky střetli v moskevském areálu Chimki s Polskem. Hru obou týmů provázely nepřesnosti. Nejlepší střelkyní Rusek byla se šestnácti body Karpuninová, Ilona Korstinová s desítkou jako druhá nejlepší v týmu dala bodů osm. Rusko nakonec porazilo Polsko 65:55.

přehrát video
Reportáž Tomáše Budky

Český tým se utká s Ruskami už v základní skupině 24. září v Brně. O den dříve změří síly s výběrem Argentiny. Poslední duel ve skupině odehrají Češky s Japonkami.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.