ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Basketbalistka Horáková míří do Fenerbahce Istanbul

Velikost textu:

Brno - Opora basketbalové reprezentace a mistrovského Brna Hana Horáková přestupuje do Fenerbahce Istanbul. Klub z jihomoravské metropole opouští po jedenácti letech. Od svého příchodu z USK Praha se třicetiletá rozehrávačka výrazně podílela na všech úspěších brněnského klubu včetně vítězství v Evropské lize v roce 2006. Na odchodu je i další klíčová hráčka brněnského celku Eva Vítečková.

Basketbalistka Hana Horáková (vpravo)
Basketbalistka Hana Horáková (vpravo)
Otevřít galerii
 • Basketbalistka Hana Horáková (vpravo) autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1373/137285.jpg?1264014802
 • Zleva Zuzana Žirková, Hana Horáková a Eva Vítečková zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/683/68273.jpg?1234640516

"Machové (nyní Horákové) i Vítečkové jsme po jejich dlouhodobém působení v Brně dali souhlas, aby si hledaly angažmá. Je pochopitelné, že si chtějí na vrcholu kariéry vyzkoušet působení v jiném prostředí," uvedl dosavadní manažer klubu Jiří Hamza, který v Brně rovněž končí.

Turecký klub mocně posiluje

Podle serveru Fibaeurope.com bude spoluhráčkou Horákové i hvězda světového basketbalu Diana Taurasiová z USA a také další americká hráčka Penny Taylorová, která už hrála v Istanbulu v minulé sezoně. Fenerbahce povede maďarský kouč László Rátgéber, který si přivedl jako další posilu svou krajanku Annu Vajdovou a také srbskou pivotku Ivanu Matovičovou. V novém působišti by se měla Horáková zapojit do přípravy po skončení mistrovství světa.

"Naším cílem je dostat se v příští sezoně v Evropské lize do Final Four," uvedl na internetových stránkách klubu trenér Rátgéber. Fenerbahce se mezi nejlepší čtveřici evropských klubů nikdy nedostalo, v uplynulé sezoně nestačilo ve čtvrtfinále na pozdější vítězky soutěže ze Spartaku Moskva.

V Turecku donedávna působila další česká basketbalistka Ivana Večeřová, jež ze sousedního Galatasaraye přestoupila po sezoně do brněnského Valosunu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.