ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Boston vyhrál čtvrté finále NBA a stav série je vyrovnaný 2:2

Velikost textu:

Boston - Basketbalisté Bostonu porazili ve čtvrtém finále NBA doma Los Angeles Lakers 96:89 a srovnali stav série na 2:2. Klíčovou roli hrál tentokrát náhradník Glen Davis, který v poslední čtvrtině strhl vedení na stranu domácích. Pátý zápas se bude hrát v neděli v noci znovu v Bostonu, pak se série přestěhuje do Kalifornie.

Boston - Los Angeles
Boston - Los Angeles
Otevřít galerii
 • Boston - Los Angeles autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Boston - Los Angeles autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Obhájce trofeje z Los Angeles vedl po třech čtvrtinách o dva body. Znovu zářil Kobe Bryant, který nasbíral 33 bodů, včetně šesti trojek. Dobře mu sekundoval Pau Gasol s 21 body, ale další spoluhráči jim tentokrát moc nepomohli. Pivot Andrew Bynum, jehož trápí zraněné koleno, byl na hřišti jen necelé dvě minuty a převaha domácích pod košem hlavně v závěru narůstala. V poslední čtvrtině své slavnější spoluhráče zastínil Davis, přezdívaný Big Baby. "Cítil jsem se jako šelma. Po pravdě řečeno, cítil jsem, že mě nikdo nezastaví," líčil své pocity Davis.

Spolu s Rayem Allenem devítibodovou šňůrou zajistili domácím vedení a Lakers už nedokázali odpovědět. Nejlepším střelcem vítězů byl kapitán Paul Pierce s 19 body, Davis zaznamenal o jeden méně.

Klíčovou závěrečnou čtvrtinu odehráli na straně Celtics prakticky pouze hráči z lavičky. Když kouč Doc Rivers viděl, jak jim to jde, s návratem hvězd čekal. "Bože, najednou mě Rondo i všichni ostatní přemlouvali, ať je tam nechám. Volali: 'Nestahujte je, nestahujte je.' A to bylo na tom skvělé. Nepamatuju, že by tolik lavička povzbuzovala, a byli to právě hráči základní pětky," dodal Rivers.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.