ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Plzeň získala divokou kartu a může hrát nejvyšší basketbalovou ligu

Velikost textu:
aktualizováno 10. 6. 2010 19:30

Praha - Basketbalový klub Lokomotiva Plzeň získal divokou kartu, která ho opravňuje ke startu v nejvyšší soutěži mužů v příští sezoně. Dnes o tom na svém zasedání rozhodl výbor České basketbalové federace (ČBF), který tak Západočechy přizval jako třináctého účastníka do příštího ročníku Mattoni NBL. Informoval o tom sportovní ředitel soutěže Zdeněk Ringsmuth.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté
Otevřít galerii
 • Nymburští basketbalisté autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95313.jpg?1246001852

"Zájem o divokou kartu mělo i Ústí nad Labem, ale nakonec z toho sešlo a Plzeň zůstala jediným kandidátem," řekl Ringsmuth. Nestandardní počet týmů v příští prvoligové sezoně je důsledkem toho, že základní část soutěže se bude hrát bez mistrovského Nymburku. Ten bude startovat v Jadranské lize a do české soutěže se zapojí až v nadstavbové části.

Proto se už v dubnu Asociace ligových klubů shodla na tom, aby v základní část NBL i bez Nymburku hrálo dál dvanáct týmů. Vedle Plzně se v příští sezoně v nejvyšší soutěži objeví také vítěz druhé ligy BA Sparta Praha, která právě Plzeň ve finálovém boji o postup mezi elitu nedávno těsně porazila. Sparta už sice podala přihlášku do NBL, ale vedení soutěže v čele s Ringsmuthem a generálním sekretářem ČBF Milošem Pražákem v pátek chystá inspekční cestu do haly v pražských Stodůlkách, kde Pražané nastupují k domácím zápasům.

přehrát video
Plzeň bude hrát NBL

Přihlášku do sídla svazu zaslal i Nový Jičín, který ale po skončení sezony čelí velkým ekonomickým problémům. Pro všechny zájemce o účast v NBL platí, že do 2. července musejí definitivně federaci oznámit, zda budou v příští sezoně první ligu hrát. Kdyby po tomto termínu "vycouvali", vystavili by se hrozbě pokuty ve výši 100 tisíc korun.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.