ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Volejbalistky Prostějova porazily Brno i ve druhém finále 3:0

Velikost textu:

Prostějov - Volejbalistky Prostějova porazily ve druhém finále play-off KP Brno za 64 minut bez ztráty setu 3:0 a po dalším hladkém triumfu jim k obhajobě titulu chybí už jen jedno vítězství. Třetí utkání je na programu ve středu od 17:00 v Brně. Na rozdíl od sobotního prvního duelu, k němuž přijely Brňanky na Hanou pouze se šesti hráčkami, se dnes hostující tým představil v kompletním složení. Krok s favorizovaným soupeřem ale drželo Brno jen něco přes polovinu úvodního setu.

VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno
VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno
Otevřít galerii
 • VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1599/159846.jpg?1272129758
 • VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1599/159844.jpg?1272129554

Brňankám se zpočátku dařilo dostávat Prostějov pod tlak důrazným servisem a prosazovaly se často na síti zásluhou smečařek Strakové a Svobodníkové. Vypracovaly si vedení 15:13, ale v závěru setu převzaly režii Hanačky, které začaly využívat nebezpečné bleskové útoky středem hřiště. V nich vynikala důrazná Spalová a po krajích sítě útočily Slovenka Bramborová, Američanka Nnamaniová a Němka Sschuskeová. Naopak Brno ztratilo částečně koncentraci, vypadlo z herního rytmu a v koncovce přepustilo iniciativu soupeři.

Druhý set se pak celý odehrál podle prostějovských not. Razantnější podání prokládaly Hanačky přesnou kombinací a pestrým útokem. Brňanky očividně zápolily s přesnou rozehrávkou a zbytečnými chybami nabídly ve střední pasáži Prostějovu šestibodový náskok 18:12. V závěru setu jim Bramborová ještě dala dvě esa za sebou.

Nejvyrovnanější partii pak nabídla třetí sada. Volejbalistky Brna se vzchopily, zpřesnily kombinaci i obranu na síti. Svitla jim i naděje na zisk setu, protože získaly čtyřbodový náskok 20:16. V koncovce si navíc po špatném doskoku poranila kotník nejlepší hráčka Prostějova Bramborová. I bez této opory se ale projevila zkušenost svěřenkyň trenéra Miroslava Čady a šňůra 9:2 jim zajistila druhé vítězství ve finálové sérii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.