ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Basketbalista Veselý letos do NBA zatím nepůjde

Velikost textu:

Praha - Basketbalista Jan Veselý se nebude ucházet o místo v letošním draftu do zámořské NBA, byť měl velkou šanci, že se po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi stane třetím českým hráčem v nejlepší soutěži světa. Čerstvě dvacetiletý hráč dnes oznámil, že i v další sezoně zůstane v Partizanu Bělehrad, s nímž si druhý květnový víkend zahraje ve Final Four Evropské ligy. Veselý však zároveň upozornil na to, že se do NBA stejně chce brzy dostat.

Jan Veselý
Jan Veselý
Otevřít galerii
 • Jan Veselý autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1048/104778.jpg?1250275779
 • Jan Veselý z Partizanu Bělehrad zdroj: nbadraft.net https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1420/141991.jpg?1265838651

Nejméně další rok však zůstane v srbském klubu, kde si za poslední dva roky udělal velké jméno a v této euroligové sezoně byl vyhlášen druhým největším talentem hned po hvězdném rozehrávači Barcelony Rickym Rubiovi. "Zahrát si v NBA je můj sen od doby, co jsem začal hrát basket. Ale abych na to byl dokonale připravený, musím pokračovat v tvrdé dosavadní práci, abych si to přání vyplnil v blízké budoucnosti," citoval dnes Veselého server draftexpress.com.

Veselý řešil možnost svého vstupu na draft NBA celou sezonu

Podle odborníků měl dva metry a deset centimetrů vysoký rodák z Ostravy šanci umístit se v draftu vysoko v prvním kole. Pokud by se jej chtěl zúčastnit, musel by se rozhodnout do dnešní šesté hodiny ranní, kdy vypršela uzávěrka pro hráče působící v Evropě. Podle specializovaného serveru draftexpress.com je krok Veselého překvapením. I proto, že při předpokládané vysoké pozici v prvním kole draftu mohl mít garantovanou tříletou smlouvu se zámořským klubem.

Alexander Raškovič, hráčův agent:

"Setrvání v Partizanu s trenérem mu zřejmě pomůže ještě k vylepšení pozice v draftu do NBA v roce 2011. Věřím, že se Jan rozhodl správně pro to, aby se stal ještě větší osobností a lepším hráčem. Dělá velké kroky dopředu, jeho čas přichází."

Veselý nakonec dospěl k rozhodnutí po dohodě s rodinou, trenérem Partizanu Dušanem Vujoševičem a svým agentem Alexanderem Raškovičem. "Ti všichni v minulosti podpořili každé mé rozhodnutí, stejně jako to nejít na letošní draft NBA. Basketbal je můj život, chci dál pokračovat ve svém zlepšování v Partizanu. Od doby, co jsem přišel, se tady ke mně všichni chovali skvěle - trenér, lidé v klubu, spoluhráči i nejlepší fanoušci na světě. Bělehrad je i proto místo, které budu nazývat svým domovem," vyznal se Veselý, který v sobotu oslavil 20. narozeniny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.