ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Liberečtí volejbalisté obsadili ve Vyzývacím poháru čtvrté místo

Velikost textu:
aktualizováno 28. 3. 2010 17:17

Perugia (Itálie) - Volejbalisté Dukly Liberec skončili ve Vyzývacím poháru čtvrtí. Na závěrečném turnaji v Perugii dnes svěřenci trenéra Michala Nekoly podlehli v utkání o bronz SCC Berlín 1:3. Severočeši tak nedokázali navázat na své třetí místo z roku 2005 v tehdejším Klubovém poháru. Od té doby se žádný jiný český celek v evropských pohárových soutěžích do Final Four neprobojoval. Trofej získala domácí Perugia, která ve finále porazila Mladost Záhřeb 3:0. K jejímu triumfu výrazně přispěl také český reprezentační univerzál Jan Štokr.

Liberečtí volejbalisté
Liberečtí volejbalisté
Otevřít galerii
 • Liberečtí volejbalisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Volejbal zdroj: ČKT-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/19/1877.jpg?1199804441

Nekola uznal, že sobotní semifinále s Mladostí Záhřeb se jeho týmu vyloženě nepovedlo, ale dnes už byl s výkonem mnohem spokojenější. "Řekli jsme si, že zkusíme zabojovat a ukážeme, že volejbal hrát umíme. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, s tím jsem byl spokojený, bohužel až na ten výsledek," řekl.

Úvodní set zápasu o třetí místo Dukle vyšel, pak ale převzal taktovku soupeř, za nějž nastoupili i český nahrávač Jaroslav Škach a libero Martin Kryštof. Berlín vyrovnal na 1:1 a slibný náskok si vybudoval také v průběhu třetí sady, avšak liberečtí hráči zabojovali a v dlouhých výměnách ztrátu smazali.

Důležitou koncovku však Liberec nezvládl. Soupeři zajistilo dvoubodové vedení Fuchsovo eso na 23:21 a Berlín pak už sadu zkušeně dokormidloval k vítězství. Podobný průběh měl i čtvrtý set, v němž Dukla po nepovedeném začátku postupně dotahovala, ale když se jí to konečně povedlo (17:17), srazila ji definitivně do kolen další tříbodová berlínská série.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.