ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Legendární Jordan koupil klub NBA Charlotte Bobcats

Velikost textu:

Charlotte (USA) - Bývalý slavný basketbalista Michael Jordan se stal novým majitelem klubu NBA Charlotte Bobcats. Šestinásobný vítěz zámořské ligy v klubu dosud vlastnil část akcií a měl rozhodující slovo v takzvaných basketbalových operacích, nyní podle agentury AP dosáhl dohody o koupi většinového podílu. Dosavadní vlastník Bob Johnson se chtěl ztrátového klubu zbavit a Jordan se netajil velkým zájmem o jeho převzetí. Nebyl přitom jediným zájemcem, s Johnsonem jednal také bývalý prezident Houstonu Rockets George Postolos.

Michael Jordan
Michael Jordan
Otevřít galerii
 • Michael Jordan zdroj: http://www.wearethepostmen.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbalový míč podepsaný Michaelem Jordanem zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/686/68574.jpg?1234814248

Johnsonova mluvčí uvedla, že se dosavadní majitel v pátek dohodl s Jordanovou společností MJ Basketball Holdings LLC. Další podrobnosti transakce nesdělila. Převod ještě musejí schválit vlastníci ostatních ligových klubů.

Sedmačtyřicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz Jordan, jenž se po ukončení hráčské kariéry angažoval i v celku Washington Wizards, vstoupil do Charlotte v roce 2006. Do klubu přivedl jako trenéra svého kolegu ze Síně slávy Larryho Browna, jenž je s týmem v pořadí Východní konference devátý a těsně zaostává za hranicí postupu do play-off. Ve vyřazovací části ještě Bobcats nikdy nehráli.

Charlotte Bobcats vstoupili do NBA v roce 2004, Johnson tehdy do klubu vložil 300 milionů dolarů. V každé sezoně se pak jeho ztráta počítala v desítkách milionů. Jordan právě v Charlotte s basketbalem začínal, před časem dovedl tamní tým Tar Heels k univerzitnímu titulu.

Michael Jordan v dobách své největší slávy
Michael Jordan v dobách své největší slávy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.