ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Basketbalisté Nového Jičína vyhráli Středoevropskou ligu

Velikost textu:

Kluž (Rumunsko) - Basketbalisté Nového Jičína vyhráli Středoevropskou ligu. Ve finálovém utkání v Rumunsku porazili domácí tým Mobitelco Kluž 81:78. Novojičínští začali slibně, první čtvrtinu vyhráli o osm bodů. Do poločasu však o náskok přišli a před závěrečným dějstvím už naopak vedl osmibodovým rozdílem domácí celek.

Basketbal
Basketbal
Otevřít galerii
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95316.jpg?1246002482

V dramatické koncovce však český tým opět dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Kluži nepomohlo k vítězství ani 33 bodů Zorana Krstanoviče, nejlepším novojičínským střelcem byl s 21 body Nerijus Varnelis.

Předloni skončil Nový Jičín v úvodním ročníku soutěže pro české, slovenské, maďarské, rakouské a rumunské kluby druhý, loni podlehl v duelu o třetí místo. Ve Středoevropské lize žen triumfovaly v neděli v Prešově basketbalistky Trutnova.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.