ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Zdeněk Zeman možná povede fotbalisty Livorna

Velikost textu:

Řím - Fotbalový trenér Zdeněk Zeman je kandidátem na uvolněný post u týmu Livorna, kterému patří v italské lize šestnácté místo. Bývalý kouč římských celků AS a Lazia by mohl nahradit Serseho Cosmiho, který v neděli rezignoval. Českého rodáka, který v Itálii působí již od 80. let minulého století, chce angažovat prezident klubu Aldo Spinelli. Druhým kandidátem je Rumun Dan Petrescu. Nový trenér by měl být znám nejpozději v úterý.

Zdeněk Zeman
Zdeněk Zeman
Otevřít galerii
 • Zdeněk Zeman zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AS Livorno Calcio zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vždycky jsem měl rád Zemanovu hru. Je potěšení se na ni dívat. Nyní musíme probrat, jestli tu máme pro jeho pojetí vhodné typy hráčů. Pod ním je nutné tvrdě dřív, a to je to, co se mi líbí," uvedl Spinelli. "Jednal jsem i s Petreskem, který je sice vázán v jednom ruském celku (Krasnodar), ale prý tam není spokojen," dodal.

Livorno se ocitlo bez trenéra po nedělní porážce 0:2 s Neapolí. Cosmi rezignoval kvůli neshodám s vedením, neboť prezident Spinelli prý příliš zasahoval do chodu týmu.

Dvaašedesátiletý Zeman emigroval do Itálie v roce 1968 a od roku 1975 má italské občanství. V italském fotbale vystřídal již 13 tým. Naposledy trénoval v roce 2008 Crvenou Zvezdu Bělehrad. Následně se o něm několikrát spekulovalo jako o možném trenérovi českého národního týmu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.