ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Basketbalistky USK prohrály v Madridu a jsou druhé

Velikost textu:

Madrid - Basketbalistky USK propásly možnost zdramatizovat boj o prvenství ve skupině C Evropské ligy basketbalistek a v Madridu podlehly vedoucímu Rivasu 56:94. Zápas Pražanky prohrály už v úvodu, kdy nechaly domácí výrazně odskočit, i přes prohru ale zůstaly v tabulce druhé. Už samotný úvod vyvolával vzpomínky na první vzájemný zápas. Pražankám se totiž nevedlo doslova nic a jako kdyby existoval jen jediný scénář pro akce. Koš domácích zpravidla následoval nepovedený pokus Pražanek, obranný doskok a vzápětí další body pro domácí. Už za prvních pět minut vedly hráčky Rivasu o dvanáct bodů.

ZVVZ USK Praha - Rivas Madrid
ZVVZ USK Praha - Rivas Madrid
Otevřít galerii
 • ZVVZ USK Praha - Rivas Madrid autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95316.jpg?1246002482

Zatímco v prvním zápase se Pražanky po mizerné první čtvrtině zvedly a dokázaly náskok španělského týmu smazat, tentokrát se poměr sil nezměnil po celý zápas. Rivas měl mnohem lepší procento střelby a v první části i dvakrát tolik doskoků; v útočných vedly dokonce pětinásobně. Pražankám se podařilo alespoň trochu držet krok až v závěru, kdy se sestavy obou týmů hodně protočily. 

I přes vysokou prohru zůstává tým USK druhý, o bod před Bourges a Košicemi. Postup si budou moci Pražanky zajistit už příští týden v polském Gorzowě, na nějž mají tři kola před koncem dvoubodový náskok.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.