ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Florbalistky vyhrály důležitý duel s Lotyšskem

Velikost textu:

Västeras (Švédsko) – České florbalistky zvítězily i ve svém druhém zápase na mistrovství světa ve Švédsku. Poměrem 7:5 porazily Lotyšsko, a jsou tak blízko postupu ze skupiny A do semifinále. V dalších dvou dnech je čekají ještě Švédky, které jsou velkými favoritkami celého turnaje, a Norsko – další aspirant na druhé postupové místo ze skupiny.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na to, jakou měl pro oba týmy důležitost, byl duel hodně rozháraný. Ani jeden celek nedokázal soustředěně bránit, soupeři si vyměňovali v rychlém sledu po dvou, třech brankách. Jako první se trefily Češky, během pěti sekund 12. minuty se trefily Křížová a Rullová. Jenže týmu v modrých dresech nestačila ani vedení 3:0 a 5:2, aby partii v klidu ovládl. Váňová, která v brance nahradila Christianovou, musela svůj tým ve třetí části vydatně podržet ve dvou oslabeních, houževnaté Lotyšky totiž byly velmi blízko vyrovnání.

To už český tým hnaly vpřed spřátelené Slovenky, které přišly kamarádky po svém duelu povzbudit. A jejich volání po gólu favoritky vyslyšely. Dravá Křížová byla v úniku v oslabení faulována a kanonýrka Jílková trestné střílení proměnila tři minuty před koncem v rozhodující gól.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.