ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Nymburk neuspěl s žádostí o opakování duelu se Zhořelcem

Velikost textu:

Nymburk - Basketbalisté Nymburka neuspěli s žádostí o opakování odvetného zápasu v prvním kole play off Poháru ULEB s polským Zhořelcem. Vedení soutěže totiž dnes zamítlo protest úřadujících českých šampionů, kteří se marně dožadovali uznání technického koše ze závěru úterního duelu, v němž podlehli o dva body.

Basketbalový zápas Poháru ULEB ČEZ Nymburk - Turów Zhořelec
Basketbalový zápas Poháru ULEB ČEZ Nymburk - Turów Zhořelec

Pro Nymburk tak padla i poslední teoretická šance, že by se v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži Evropy udrželi. Nymburským se nelíbilo, že v závěru utkání při střele Blaka Schilba jeden z bránících polských hráčů rukou zatáhl za síťku, čímž pohnul obroučkou, za což měl být Zhořelec potrestán technickým košem. V tom případě by utkání dospělo do prodloužení.

"Náš protest byl zamítnut z důvodu nedodržení formálního postupu. Zřejmě šlo o to, že jsme nepodepsali zápis o utkání," uvedl Zídek. Tím, že kapitán Nymburka Ladislav Sokolovský po utkání nevznesl žádnou námitku a do zápisu nepřidal svůj podpis, český tým v podstatě souhlasil s průběhem utkání i jeho řízením. I přes to, že hned po utkání Sokolovský u arbitrů protestoval.

Nymburk sice ještě v úterý večer vzápětí po skončení utkání poslal na vedení ULEB protest, jenže naděje na opakování zápasu dnes definitivně zhasla.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.