ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Házenkářský trenér fauloval soupeřku a hrozí mu trest

Velikost textu:

Vídeň - Evropská házenkářská federace řeší neobvyklý případ faulujícího trenéra. Zkušený kouč rakouského týmu Hypo Niederösterreich Gunnar Prokop totiž několik sekund před koncem čtvrtečního utkání Ligy mistryň proti Metám zastavil vlastním tělem soupeřku v protiútoku, aby zabránil pravděpodobné porážce. Za nesportovní čin mu hrozí trest.

Házená
 • Házená zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/23/2222.jpg?1199804483
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94904.jpg?1245847028

Devětašedesátiletý trenér Prokop zasáhl do děje utkání za stavu 27:27. Jeho tým ztratil míč před brankou soupeřek, které zhruba deset sekund před koncem založily protiútok, z nějž mohla padnout vítězná branka. Proto kouč udělal několik kroků do hřiště, zablokoval srbskou hráčku Met Svetlanu Ognjenovičovou a přerušil akci.Za faul dostal okamžitě červenou kartu, ale palubovku opouštěl s úsměvem na rtech, protože jeho svěřenkyně skutečně udržely cennou remízu. "Než prohrát zápas, musel jsem riskovat červenou kartu. Z taktického hlediska to bylo naprosto správně, nebylo tam ani žádné riziko zranění," vysvětloval svůj čin Prokop. 

Incidentem se už začala zabývat Evropská házenkářská federace, která chce o případném postihu pro rakouského kouče rozhodnout do týdne.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.