ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Házenkáři se připraví na lednové ME na dvou frontách

Velikost textu:

Praha - Na dvou naprosto odlišných bojištích zahájí čeští házenkáři přípravu na lednové mistrovství Evropy. Dvaatřicetičlenný kádr, který se sešel v neděli večer v Praze, se vzápětí rozdělí a jedna polovina vyrazí na turnaj do Kataru, zatímco zbytek odcestuje s trenérem Martinem Liptákem na silně obsazený turnaj do Polska. V polovině prosince by mělo být jasno o závěrečné nominaci, v níž se zřejmě objeví i zkušený pivot David Juříček. Druhé soustředění čeká tým těsně před mistrovstvím.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři
Otevřít galerii
 • Čeští házenkáři autor: Šefr Igor, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/501/50100.jpg?1225645405
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94909.jpg?1245847986

"Juříček měl těžký půlrok v Montpellier, zbyl tam jako jediný pivot. Ale v kvalifikaci nám pomohl a z rozhovoru s ním mám dobrý pocit. I v pětatřiceti má týmu hodně co dát. Rozhodne se sám, ale vidím to optimisticky," řekl v Praze novinářům kouč Lipták. Naopak s možností, že by se dal do pořádku od srpna zraněný Pavel Horák, už nepočítá.

Lipták své svěřence uvítal v Praze a příští dva týdny se s nimi bude chystat na několika turnajích. Už v úterý odlétá patnáct hráčů s Liptákovými asistenty na turnaj do Kataru, jehož se mimo jiné zúčastní Itálie nebo Portugalsko. I když do Kataru jedou vesměs hráči z domácí soutěže, o B-tým podle Liptáka nejde. "Je to jako ve fotbale. Rozdělili jsme to na staré a mladé," glosoval kouč.

Trenér chce v Polsku pracovat na obraně a hře pivotů

Zbytek hráčů se pod Liptákovým vedením vydá do Polska, kde se střetne se silnou domácí reprezentací, Slováky a Rusy, jež by měli reprezentovat hráči z domácí soutěže. "Několik měsíců jsme nebyli spolu, musíme si promluvit. Hlavně se staršími hráči dáme dohromady program na další období okolo ME. Váhu výsledkům nepřikládám, místo toho bych rád, abychom navázali na předchozí zápasy, pracovali na obraně, hře pivotů. Tréninky budou vysloveně chodecké," dodal kouč.

Po návratu z Polska budou Češi chvíli v Praze, Plzni i ve Vídni, kde mají také domluvené dva další zápasy. "Chtěli jsme, aby to nebylo fádní a zároveň aby byli hráči aspoň trochu blíž rodinám," vysvětlil Lipták.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.