ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

O šampionát se volejbalistky utkají s Francií, Maďarskem a Rakouskem

Velikost textu:

Lucemburk – Šampionát někdejšího habsburského státu rozšířený o Francii bude připomínat kvalifikace na mistrovství světa volejbalistek. S českými reprezentantkami se totiž vedle Francouzek utkají Rakušanky a Maďarky. Rozhodl o tom dnešní los v Lucemburku. Muži nebudou muset o účast na šampionátu hrát. Česko spolu s Rakouskem budou v roce 2011 mužské mistrovství Evropy pořádat, obě země proto mají účast jistou.

ME ve volejbalu
ME ve volejbalu

Ženské mistrovství Evropy proběhne v roce 2011 v Srbsku a Itálii. Z každé kvalifikační skupiny přímo postoupí vítěz, druhý tým tabulky bude mít šanci postoupit z baráže. Šest nejlepších týmů z posledního ME nemusí kvalifikaci hrát a postupují přímo. Dva kvalifikační turnaje se uskuteční od 21. do 23. května příštího roku a o týden později. Kdo je uspořádá, zatím není rozhodnuto.

Na nedávném mistrovství Evropy se českým volejbalistkám příliš nedařilo – v šesti závodech vyhrály pouze jednou nad Ázerbájdžánem a skončily desáté. Mezi šest přímo postupujících týmů se tak nedostaly. V kvalifikační skupině jsou Češky přesto favoritkami. Fracouzský tým skončil na letošním šampionátu čtrnáctý, Rakušanky ani Maďarky se ho nezúčastnily.

Zatím není jasné, kdo české volejbalistky povede. Trenérce Táně Krempaské vypršela smlouva a hráčky nedávno v petici adresované předsedovi svazu Antonínu Léblovi oznámili, že pod jejím vedením už reprezentovat nechtějí, ačkoli Krempaská má zájem ve funkci pokračovat.

Los kvalifikace ME volejbalistek 2011

Skupina A: Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Gruzie

Skupina B: Česko, Francie, Maďarsko, Rakousko

Skupina C: Slovensko, Ukrajina, Izrael, Británie

Skupina D: Španělsko, Chorvatsko, Černá Hora, Švýcarsko/Lucembursko

Skupina E: Belgie, Slovinsko, Rumunsko, Dánsko/Švédsko

Skupina F: Bulharsko, Řecko, Finsko, Portugalsko

Účast mají jistou: Itálie a Srbsko (pořadatelé), Nizozemsko, Polsko, Německo, Turecko a Rusko

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.