Paralympijský magazín

Házenkářky prohrály na úvod kvalifikace ME v Maďarsku

Kecskemet (Maďarsko) - České házenkářky vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy porážkou. V Kecskemetu svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece prohrály s domácím Maďarskem 20:24. V neděli se Češky utkají v Zubří se Švédskem, jejich třetím soupeřem ve skupině je Ázerbájdžán.

V prvním poločase zápasu v Kecskemetu trápila české reprezentantky především brankářka Pálingerová, která vedle vyložených šancí likvidovala soupeřkám i sedmimetrové hody. V poločase tak hostující družstvo prohrávalo s čtvrtým celkem z olympijských her v Pekingu o čtyři branky 9:13. I po změně stran pokračovala Pálingerová ve výborném výkonu z první půle a připravovala o sebedůvěru další české střelkyně. Přesto se Tkadlecův tým dokázal protivníkovi přiblížit až na rozdíl jediné branky, ale v závěru Maďarky opět gólově odskočily.