ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Basketbalisté hledají trenéra, Ježdíkovi skončila smlouva

Velikost textu:
aktualizováno 1. 10. 2009 17:44

Praha - Mužská basketbalová reprezentace je ode dneška bez trenéra. Dosavadnímu kouči Michalu Ježdíkovi totiž vypršela smlouva a novou po sestupu z elitní divize mistrovství Evropy nedostal. Na post kouče bude vypsáno výběrové řízení, jehož se může zúčastnit i Ježdík. Zda tak učiní, není zatím zřejmé. K jednání se svazem se zatím dlouholetý reprezentační kouč odmítl vyjádřit.

Michal Ježdík
Michal Ježdík
Otevřít galerii
 • Michal Ježdík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/977/97690.jpg?1247163392
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95315.jpg?1246001993

Ježdíkovi vypršela smlouva koncem září. "Trenér zaslal zprávu o svém působení u reprezentace v roce 2009 k rukám Sdružení basketbalových trenérů a očekávám, že 19. října se o všem budeme bavit na Výboru ČBF. Chceme si s Ježdíkem promluvit a zhodnotit jeho působení," řekl místopředseda ČBF Jiří Zídek.

Další postup je prý ale už jasný. "Budeme postupovat podle standardního procesu, tedy že post trenéra obsadíme skrz výběrové řízení. A Ježdík se ho může samozřejmě zúčastnit," dodal Zídek.

Zda se ale Ježdík do konkurzu skutečně přihlásí, není zatím jasné. "Ještě zbývá vyřešit spoustu věcí z dosavadní doby, byl jsem na trenérské radě a ještě zřejmě půjdu na svazový výbor," řekl Ježdík.

Nového trenéra hledá také ženská reprezentace, od níž byl po nezdaru na mistrovství Evropy odvolán Milan Veverka. Z původních čtrnácti kandidátů prošli do užšího výběru tři. Podle serveru Sport.cz jde o Lubora Blažka (ZVVZ USK Praha), Jiřího Bártu (BA Sparta Praha) a Slovenku Marcelu Krämerovou, bývalou trenérku Strakonic. Rozhodnout se má 19. října na zasedání výboru České basketbalové federace.

Milan Veverka
Milan Veverka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.