ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Volejbalistky postoupily do čtvrtfinále ME

Velikost textu:

Katovice (Polsko) – České volejbalistky po nepřesvědčivých výkonech z úvodních dvou zápasů na mistrovství Evropy nakonec ve třetím zápase zabojovaly a v Polsku postoupily ze skupiny do čtvrtfinálové části turnaje. Svěřenkyně trenérky Táni Krempaské porazily v dramatickém souboji Ázerbájdžán 3:2 a v tabulce základní skupiny D v Katovicích díky lepšímu poměru míčů předstihly Slovensko. Dál jdou spolu s dnešními soupeřkami a Srbskem, které ve třech zápasech neztratilo ani set.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1128/112712.jpg?1253565113
 • ME ve volejbalu zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109372.jpg?1252242197

Vyhlášenou ázerbájdžánskou smečařku Mammadovovou sice v úvodu utkání dokázaly české bloky uhlídat, jenže řada chyb na podání i další nepřesnosti, mnohdy pramenící z viditelné nervozity, zase dobrou práci obrany neúprosně mazaly. Soupeřky šly do koncovky s pětibodovým náskokem a při třetím setbolu se prosadila Mammadovová, která i přes nevelkou úspěšnost dostávala důvěru dál a zakončovala většinu akcí.

Z hlubokého útlumu český tým nevybředl ani v druhé sadě. Ázerbájdžán záhy vedl propastným rozdílem 12:4 a na dvorci se svými drzými kousky kralovala nahrávačka Parchomenková. Zato na druhé straně se přestalo dařit i dosavadní tahounce českého útoku Havlíčkové a změnu nepřinesla ani řada střídání.

Češky obrátily vývoj ve třetí sadě

Zvrat přišel až na počátku třetí sady, kdy hru oživila nahrávačka Jelínková a suverenita se náhle přestěhovala na českou stranu dvorce. I o luxusní náskok 11:3 ale tým postupně přišel, Ázerbájdžán dokázal otočit na 21:20 a rozjela se nevídaná koncovka. Čtyři další míče totiž patřily Češkám, následně však soupeřky odvrátily dva setboly a až šťastný zásah Jelínkové na síti sadu ukončil.

Povzbuzený český výběr tak mohl dál bojovat o naději, protože i pětisetová výhra mu při příznivém poměru míčů k postupu stačila. Také ve čtvrtém dějství si Češky vybraly slabší chvilku, když z desetibodového náskoku bylo najednou jen vedení 22:18, v koncovce se však přece jen uklidnily.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.