ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Volejbalistky těsně prohrály na ME se Slovenskem

Velikost textu:

Katovice (Polsko) - České volejbalistky vstoupily do mistrovství Evropy porážkou se Slovenskem 2:3, i když se jim podařilo po prohraném prvním setu otočit průběh utkání. Rozhodujícím okamžikem zápasu byl závěr čtvrtého setu, který svěřenky trenérky Táni Krempaské nezvládly. V tie-breaku nechaly soupeřky snadno bodově utéct, v závěru sice odvrátily tři mečboly, ale zápas už nezvrátily. V sobotu se utkají s favoritem skupiny D Srbskem.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/991/99025.jpg?1247759922
 • ME ve volejbalu zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109372.jpg?1252242197

Přání trenérky Krempaské vyhrát první sadu a tím získat psychickou výhodu zůstalo nevyslyšeno. Na výkonu českého týmu se projevila nervozita, z níž pramenily chyby hlavně při podání. Sedm zkažených servisů umožnilo soupeřkám získat klid. Slovenky právě v této činnosti český tým výrazně předčily, většina míčů směřovala na nejistě přijímající smečařku Havelkovou. Podáním dostávaly Slovenky své protivnice pod tlak a hodně jim komplikovaly založení útočných akcí. Celý úvodní set české hráčky pouze dotahovaly.

Zcela jiný scénář nabídla druhá sada, která byla vyrovnaná pouze do stavu 11:11. Pak české volejbalistky výrazně zpřesnily svou hru a hlavně zvýšily tlak v zakončení. Slovenky si najednou nevěděly rady s jejich přesnými bloky. Oproti prvnímu setu se přestala prosazovat nebezpečná Soáresová. Právě v ubránění opory mistrovského Prostějova byl klíč ke zvratu. České volejbalistky získaly až nečekaně snadno náskok 21:14 a zajistily si klid do koncovky.

Ve zlepšeném výkonu pokračovaly i ve třetí sadě. Trenérka Krempaská začala do hry častěji nasazovat vedle Tomanové i druhé libero Jášovou. České hráčky získaly bodovou šňůrou 10:2 rozhodující náskok a český kouč Slovenek Rostislav Čada se snažil střídáními otupit nápor. Jeho týmu se povedlo snížit na rozdíl tří bodů, v závěru setu ale dominovaly Češky.

Slovenkám se přesto podařilo průběh zápasu otočit. Jejich náskok se sice povedlo na chvíli přibrzdit zařazením nových hráček Jelínkové a Havlíčkové, v dramatickém závěru ale měl navrch soupeř. Prohraná sada výrazně zacloumala s psychikou českých hráček, které v úvodu posledního setu zcela vypadly z herního rytmu. Nepřesnosti a chyby dopomohly Slovenkám k výraznému náskoku 9:2, který se málem podařilo otočit. Za stavu 10:12 ale Havlíčková zkazila podání a slovenské volejbalistky navzdory obětavosti českého týmu a třem odvráceným mečbolům vstoupily do šampionátu úspěšněji.

České volejbalistky
České volejbalistky
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.