ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Semifinále ME volejbalistů doplnili Francouzi

Velikost textu:

Istanbul/Izmir (Turecko) - V semifinále mistrovství Evropy volejbalistů v Izmiru se v sobotu utkají Rusko s Francií a Polsko s Bulharskem. Rozhodl o tom dnešní los po dohrání čtvrtfinálových skupin. Semifinálové kvarteto odpoledne doplnili Francouzi. Jistotu, že je už z postupového místa ve skupině E nikdo nesesadí, získali po vítězství 3:1 nad obhájci předloňského titulu ze Španělska. O víkendu tak mohou zaútočit na svou šestou medaili v historii evropských šampionátů.

Volejbal
 • Volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • ME ve volejbalu zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109372.jpg?1252242197

Zlato zatím Francouzům ve sbírce chybí, ale v konkurenci Polska, Bulharska a Ruska, které suverénně vyhrálo istanbulskou skupinu F, to budou mít nesmírně těžké. Semifinálové dvojice nebyly určeny automaticky podle umístění, ale losovaly se. Jediným omezením bylo, aby se spolu neutkali vítězové skupin. 

Stane-li se mistrem Evropy Rusko, naváže na 12 sovětských titulů a upevní si pozici nejúspěšnější evropské země. Pokud zvítězí kdokoli z jeho soupeřů, získá zlato poprvé. Už pět stříbrných medailí přitom mají na kontě Poláci, kteří na přelomu 70. a 80. let pětkrát za sebou skončili druzí za tehdy suverénním výběrem SSSR.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.