ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Na finálovou část MS basketbalistek se mohou těšit v Karlových Varech

Velikost textu:
aktualizováno 24. 8. 2009 20:40

Praha - Dějištěm závěrečných bojů mistrovství světa basketbalistek, které se v příštím roce uskuteční v České republice, bude nová multifunkční hala v Karlových Varech. Základní i osmifinálové skupiny se odehrají v Brně a Ostravě. Oznámila to Česká basketbalová federace (ČBF). O definitivním složení pořadatelských měst se rozhodlo po inspekční návštěvě sportovního ředitele světové federace FIBA Lubomíra Kotleby a technického ředitele FIBA Predaga Bogosavljeva minulý týden v České republice.

KV Arena
 • KV Arena autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/943/94205.jpg?1245524320
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95316.jpg?1246002482

Inspekce vyhověla žádosti výboru ČBF uspořádat šampionát kromě Brna a Ostravy, které na pořádání kandidovaly, také v nové hale v Karlových Varech. "Jsem potěšen výsledkem jednání s generálním sekretářem FIBA Partickem Baumannem, který dnes definitivně potvrdil tři pořadatelská města pro mistrovství, termín a místo losu turnaje," uvedl po setkání v Ženevě předseda ČBF Miroslav Jansta.

Šampionát se uskuteční v příštím roce od 29. září do 3. října. Základní skupiny se odehrají ve vítkovické ČEZ Areně v Ostravě a v Městské hale na Vodové v Brně. Obě města budou rovnoměrně hostit vždy po dvou základních čtyřčlenných skupinách, z nichž pak vzniknou dvě osmifinálové skupiny po šesti účastnících. Finálová část, tedy čtvrtfinále, semifinále a finále a všechny zápasy o umístění se odehrají v KV Areně v Karlových Varech.

V současnosti jsou známa jména evropských účastníků - hrát budou Francie, Rusko, Španělsko, Bělorusko, Řecko a jako pořadatel Česká republika. Jistou účast mají také olympijské vítězky z Pekingu USA. Dalšími účastníky se na základě regionálních kvalifikací stanou tři týmy z amerických kontinentů, tři z Asie, dva z Afriky a jeden z Oceánie. Losování mistrovství světa proběhne 24. listopadu v Karlových Varech, kdy již budou známi všichni účastníci.

Haly pro MS:

ČEZ ARÉNA

Město: Ostrava

Kapacita: 9 821 diváků

Uvedení do provozu: 1986 (po rekonstrukci 2004)

Náklady na výstavbu: 300 milionů korun (na rekonstrukci 690 milionů korun)

Zápasy: dvě základní skupiny, jedna osmifinálová skupina.

KV ARENA

Město: Karlovy Vary

Kapacita: 6 000 diváků

Uvedení do provozu: 2009

Náklady na výstavbu: přibližně 1,5 miliardy korun

Zápasy: utkání vyřazovací části (čtvrtfinále, semifinále a zápasy o umístění včetně finále).

MĚSTSKÁ HALA MÍČOVÝCH SPORTŮ

Město: Brno

Kapacita: 3 500 diváků

Uvedení do provozu: 2001

Náklady na výstavbu: více než 100 milionů korun

Zápasy: dvě základní skupiny, jedna osmifinálová skupina.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.