ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Welsch bude i v příští sezoně hrát za Málagu

Velikost textu:

Málaga (Španělsko) - Český basketbalista Jiří Welsch bude i v příští sezoně hráčem elitního španělského celku Unicaja Málaga. S euroligovým klubem prodloužil ve středu smlouvu o jeden rok. Kvůli dlouhodobé nejistotě ohledně své další budoucnosti chyběl Welsch české reprezentaci v bojích o udržení v elitní divizi A mistrovství Evropy, které pro tým Michala Ježdíka vyvrcholí dnešním existenčním utkáním v Kyjevě.

Jiří Welsch
Jiří Welsch
Otevřít galerii
 • Jiří Welsch autor: -, zdroj: www.euroleague.net https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/390/38935.jpg?1220363968
 • Basketbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/954/95315.jpg?1246001993

Devětadvacetiletý Welsch řekl deníku Sport, že už nevěřil v další pokračování kariéry v Málaze. K prodloužení smlouvy mu nakonec pomohla podle všeho zranění spoluhráčů. "Proto se Málaga rozhodla podepsat ještě jedno křídlo. Ozvali se mi před deseti dny," řekl listu Welsch, který prý měl nabídku i z týmu nováčka španělské ligy Alicante, skýtala se i šance jít do Tau. "Ale nezaměřovali jsme se jen na Španělsko," dodal. 

Welsch přiznal, že jeho příjem v klubu se sníží o třetinu oproti třem předchozím sezonám. Během nich odehrál za Málagu 172 zápasů s průměrem 8,2 bodu na utkání. Ve španělském celku hraje od svého návratu ze zámoří, kde jako druhý Čech po Jiřím Zídkovi hrál v NBA. V roce 2002 jej draftovala Philadelphia, ale hned jej vyměnila do Golden State, elitní soutěž hrál i za Boston, Cleveland a Milwaukee.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.