ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Nováková získala desátý titul mistryně ČR v plážovém volejbalu

Velikost textu:

Brno - Soňa Nováková s Lenkou Háječkovou vyhrály mistrovství republiky v plážovém volejbalu. Ve finále dnes na Brněnské přehradě porazily Hanu Klapalovou a Terezu Petrovou 2:0 po setech 21:17 a 25:23. Nováková tak získala jubilejní desátý titul, společně s Háječkovou vyhrály šampionát po devíti letech. Dalších sedm titulů vybojovala s Evou Ryšavou, jeden má s Martinou Šmídovou. Na třetím místě skončily Eva Weissová s Markétou Tychnovou, které v boji o bronz porazily Danu Bláhovou s Vendulou Haragovou 2:0.

Plážový volejbal
Plážový volejbal

Ve finále Nováková s Háječkovou sice snadno zvládly úvodní set, v druhém se však Klapalová s Petrovou vzchopily, zlepšily souhru a měly dokonce dva setboly. O možnost zvratu se ale připravily vlastními chybami: poprvé špatnou přihrávkou a podruhé nevydařeným blokem. 

Nováková poznamenala, že celý turnaj odehrála v naprosté pohodě. "Byl to po mistrovství světa ve Stavangeru náš teprve druhý letošní turnaj. Udělaly jsme si volnější rok a moc jsme netrénovaly. Fyzicky mi sice dal šampionát zabrat, o to více mě ale vítězství potěšilo," řekla Nováková. 

Vítězný pár se ještě v září chystá na turnaj Evropského okruhu do Blackpoolu. "Pokud by se nám podařilo uhrát dobrý výsledek, tak bychom se mohly probojovat na mistrovství Evropy," dodala Nováková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.