ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

České volejbalistky porazily v kvalifikaci o MS Bulharsko

Velikost textu:

Conegliano (Itálie) - České volejbalistky vstoupily v italském Coneglinau do závěrečné kvalifikace o postup na mistrovství světa výhrou 3:1 nad Bulharskem. V sobotu od 20:30 se střetne český tým s domácí Itálií a v neděli od 18:00 hraje s Běloruskem. V prvním setu dnešního utkání se sice více prosadily útočnější Bulharky a zvládly lépe koncovku, v dalších třech setech už ale diktovaly tempo a vývoj utkání české reprezentantky, které těžily z přesnější kombinační hry i tvrdšího podání.

České volejbalistky
České volejbalistky
Otevřít galerii
 • České volejbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/991/99023.jpg?1247758816
 • Volejbal zdroj: ČKT-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/19/1877.jpg?1199804441

Český tým prohrál s Bulharkami před dvěma měsíci v předcházející části kvalifikace v Gabrovu. Oproti tomuto utkání podaly české hráčky mnohem lepší výkon. V první setu sice držely dlouho se svými soupeřkami krok, ale v závěru doplatily na nervozitu několika chybami, které Bulharky zužitkovaly k zisku setu.

Od druhého setu se ale hra českého týmu výrazně zlepšila. V útoku se výrazně prosazovala nekompromisně smečující Matuszková, kterou doplňovala Havelková s Plchotovou. Ke zkvalitnění hry pomohl i příchod Adlerové, která po první sadě vystřídala Havlíčkovou. Po zvládnutí koncovek druhého a třetího setu se dostal český tým do herní pohody. Bulharky se sice ještě ve čtvrtém setu na chvíli pokusily o zvrat, ten už ale české hráčky pozornou hrou nepřipustily.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.