ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Volejbalisty Českých Budějovic posílili Fila a Motys

Velikost textu:

České Budějovice - Nejlepší český volejbalový klub České Budějovice si už našel náhradu za opory Diega Boniniho a Vojtěcha Zacha, kteří po sezoně odešli do zahraničí. Vítěze posledních tří ročníků extraligy posílili smečař Tomáš Fila a univerzál Radek Motys. Vedle domácí ligové soutěže čeká Jihostroj opět Liga mistrů, v jejíž základní skupině narazí na silné celky Dynamo Moskva, Olympiakos Pireus a úřadující šampiony Trentino. "Po třech letech chceme získat i nějaké vítězství v Lize mistrů, i když to bude velice těžké," uvedl prezident klubu Diviš.

Radost volejbalistů Českých Budějovic
Radost volejbalistů Českých Budějovic
Otevřít galerii
 • Radost volejbalistů Českých Budějovic autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/824/82308.jpg?1240596922
 • Tomáš Fila autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Téměř dvoumetrový Fila působil v minulém ročníku v Opavě a v týmu trenéra Petra Broma by měl být platný především v útoku. "Máme na něj ty nejlepší reference, které by měl v našem klubu potvrdit. Jde nám o zatraktivnění hry, Fila útočí tvrdě z velké výšky, fanoušci se určitě mají nač těšit," uvedl v tiskové zprávě prezident českobudějovického Jihostroje Jan Diviš. Bývalý juniorský reprezentant Fila se objeví na jihu Čech na začátku přípravy na konci července.

Univerzál Motys se vrací do důvěrně známého prostředí, v Českých Budějovicích už působil před ročním angažmá v Ostravě. "Moc se těším," uvedl volejbalista, jehož v uplynulé sezoně trápilo rameno a vedení Jihostroje si ho před podpisem smlouvy nechalo důkladně prověřit na odborném lékařském vyšetření. "Rameno mě ještě pobolívá, ale hojí se, věřím, že na začátku přípravy budu úplně fit," dodal Motys.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.