ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Volejbalistky Nováková a Háječková jsou v play-off

Velikost textu:
aktualizováno 30. 6. 2009 15:48

Stavanger (Norsko) - Plážové volejbalistky Soňa Nováková a Lenka Háječková zvítězily na mistrovství světa ve Stavangeru v závěrečném utkání v základní skupině nad Nizozemkami Marleen van Ierselovou a Sanne Keizerovou 2:1 na sety a obsadily druhé postupové místo. Před nimi skončily v tabulce pouze jejich dnešní soupeřky. Jedenáctá nasazená česká dvojice za sebe odsunula i francouzský pár Tatiana Barreraová, Virginie Sarpauxová, kterému podlehly v neděli ve třech setech. Předtím Nováková s Háječkovou zdolaly hladce španělský pár Ester Alconová, Olga Matvejevová.

Plážový volejbal
Plážový volejbal

Jména svých soupeřek v play-off se české hráčky dozvědí až po skončení základních skupin, které budou dohrány ve středu. O postup ještě usilují i Hana Klapalová s Terezou Petrovou a v mužském turnaji Michal Bíza s Pavlem Rotreklem.

"Jednoznačně nejtěžší zápas. A nejhezčí, co jsme spolu s Lenkou hrály," řekla Nováková. "Pojistily jsme si postup ze skupiny a tím vítězstvím můžeme zapomenout na tu nepříjemnou prohru s Francouzkami," dodala bronzová medailistka z MS v roce 2001.

Nizozemské volejbalistky lépe zvládly úvod zápasu a rychle získaly první set poměrem 21:14. "Po prvním setu to vypadalo, že brzy odejdeme s porážkou. Vůbec jsme si na ně nesáhly v obraně," poznamenala Nováková. V dalším průběhu vycházel českým hráčkám servis, který soupeřkám dělal velké problémy. "Měly horší příjem, nedávaly si to tak spolehlivě," konstatovala Háječková. "Ubránily jsme pár balonů a dobře ztrátovaly až do vítězného konce," podotkla Nováková.

Utkání trvalo skoro hodinu

Maratonský druhý set vyhrály Češky 28:26 poté, co využily sedmý setbol. Předtím odvrátily jeden mečbol čtrnácté nasazené dvojice. "To byl určitě klíčový moment zápasu," prohlásila Nováková. Tie-break se vyvíjel lépe pro Nizozemky, ale české volejbalistky v rozhodující chvíli otočily na 14:12 a v následné bitvě se sedmi mečboly zvítězily 20:18.

Jména svých soupeřek v play-off se české hráčky dozvědí až po skončení programu základních skupin, které budou dohrány ve středu. "Možná to budou Brazilky nebo Američanky. Američanky by byly asi lepší, zatím se tady neukazují v tak dobrém světle," uvedla Nováková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.