ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Budějovičtí volejbalisté narazí v Lize mistrů i na obhájce titulu

Velikost textu:

Vídeň - Volejbalisté Českých Budějovic se v základní skupině Ligy mistrů utkají s Olympiakosem Pireus, Dynamem Moskva a s obhájci prvenství z Trentina. Prostějovské volejbalistky čekají v téže soutěži žen zápasy s Dynamem Moskva, Fenerbahce Istanbul a Bielsko-Bialou. Rozhodlo o tom dnešní losování ve Vídni. Českobudějovický trenér Petr Brom si posteskl, že nepřízeň losu tentokrát překonala všechny tři jeho předchozí účasti v Lize mistrů. "Dynamo jsme zažili loni, Italové jsou absolutní špička, o Řecích se taky nemá ani cenu bavit. Člověk si nevybere, ale takhle je to ještě o něco povýšené, prostě růžové brýle dolů," řekl Brom.

Radost volejbalistů Českých Budějovic
Radost volejbalistů Českých Budějovic
Otevřít galerii
 • Radost volejbalistů Českých Budějovic autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Volejbal zdroj: ČKT-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/19/1877.jpg?1199804441

Také Prostějovští hovořili o velmi těžkém losu. "Z našeho pohledu je to nejhorší možná skupina," uvedl na serveru iDnes.cz šéf klubu Petr Chytil. "Na přípravu máme několik měsíců. Musíme formu naladit tak, aby vrcholila v době pohárových zápasů," doplnil trenér Miroslav Čada. 

V rakouské metropoli se losoval také Pohár CEV, v němž muži Dukly Liberec narazí na Selver Tallinn a v případě postupu pravděpodobně na italské Cuneo. 

Program Ligy mistrů začne 1. prosince, každý tým čeká šest zápasů. Muži hrají ve čtyřčlenných skupinách o dvě postupová místa do vyřazovací části, ženy o tři.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.