ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

O basketbalový evropský titul se poperou Francouzky s Ruskami

Velikost textu:
aktualizováno 19. 6. 2009 21:34

Riga - Basketbalistky Francie a Ruska se v sobotu utkají ve finále mistrovství Evropy. Duel bude v Rize reprízou osmifinálového klání, ve kterém francouzské basketbalistky připravily ruským obhájkyním titulu jedinou porážku na turnaji. Oba celky se utkaly ve finále i v roce 2001 a tehdy rovněž byla úspěšnější Francie. Rusky od té doby v duelu o zlato nikdy nechyběly a jen v roce 2005 prohrály s Českou republikou.

Radost francouzských basketbalistek z postupu do finále ME
Radost francouzských basketbalistek z postupu do finále ME
Otevřít galerii
 • Radost francouzských basketbalistek z postupu do finále ME autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Rusko - Španělsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Lotyšsku dosud neporažená Francie dnes v semifinále porazila Bělorusko 64:56 a může navázat na svůj dosud jediný triumf, při němž před osmi lety před domácími fanoušky naposledy získaly medaili. Ruský celek nedal v repríze posledního finále především ve druhém poločase šanci Španělsku a ukončil jeho neporazitelnost na turnaji vítězstvím 77:61. Naturalizovaná americká rozehrávačka Rebekka Hammonová k tomu přispěla 28 body, pivotka Maria Stěpanovová 19 body a 16 doskoky.

O páté místo, které zajišťuje účast na mistrovství světa v příštím roce v České republice, se v Lotyšsku utkají Itálie a Řecko. Italské basketbalistky udolaly v prodloužení domácí výběr 68:66, ačkoliv ještě v závěru prvního poločasu prohrávaly o 22 bodů. Řecký tým pod vedením opory mistrovského USK Praha Evanthie Maltsiové podruhé na turnaji porazil Slovensko, tentokrát 64:59. Maltsiová k tomu pomohla 23 body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.