ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Nymburští basketbalisté budou hrát v Evropském poháru

Velikost textu:

Praha - Basketbalisté Nymburka konečně vědí, jak bude vypadat jejich účast v mezinárodních soutěžích v příští sezoně. Vedení federace ULEB jim přidělilo místo v základní skupině Evropského poháru, v níž startovali i v předchozích dvou ročnících. Nymburk se zároveň vzdal naděje, že by se objevil v balkánské Adriatické lize. Místo toho si už od příští sezony bude moci zahrát kvalifikaci nejprestižnější Euroligy.

Basketbalista Nymburka
Basketbalista Nymburka
Otevřít galerii
 • Basketbalista Nymburka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dnes jsem s vedením Evropského poháru konečně mluvil. Jdeme do základní fáze, v níž bude 32 týmů. Vděčíme za to našim výsledkům v posledních letech, máme prý celkem vysoký rating," řekl tiskový mluvčí Nymburka Jiří Zídek. "Je to pro nás alfa a omega celé příští sezony. Naší ambicí je postup ze skupiny mezi 16 nejlepších," dodal Zídek. Jména soupeřů ve čtyřčlenné skupině se Nymburští dozvědí v listopadu. 

Po dlouhých sporech o podobu evropských pohárů se navíc rozhodlo i o tom, že český mistr bude zřejmě od příští sezony hrát kvalifikaci o nejprestižnější Euroligu. "Letos to termínová listina neumožní a kvalifikaci bude hrát jen osm týmů. Od příštího roku se ale bude hrát kvalifikace tříkolově a v takovém modelu má své místo i český mistr," řekl Zídek.

Nymburk: Největší roli hrají peníze

Vedení Nymburka se k Eurolize zatím stavělo rezervovaně. "Je to soutěž, která má sportovní úroveň ještě trochu jinde. Rozpočty i těch nejhorších klubů začínají na trojnásobku toho, co máme k dispozici my," přiznal Zídek. 

Peníze zřejmě sehrají roli i v dalším zmařeném nymburském snu, účasti v balkánské Adriatické lize. "Šance ji hrát je minimální, balkánské kluby se kvůli špatné ekonomické situaci bojí, že by musely jezdit až k nám. Navíc Adriatická liga trochu válčí s evropskými soutěžemi, je to zvláštní," uzavřel Zídek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.