ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Klapalová s Petrovou na bronz v Soulu nedosáhly

Velikost textu:

Soul - České plážové volejbalistky Hana Klapalová s Terezou Petrovou obsadily na turnaji Světového okruhu v Soulu nakonec čtvrté místo. V duelu o bronz podlehly 1:2 na sety sedmé nasazené brazilské dvojici Renatě a Leao. Přesto si sedmadvacetileté hráčky připsaly největší úspěch v kariéře, jejich dosavadním maximem bylo deváté místo. Za úspěšné vystoupení na korejském písku obdržely Klapalová s Petrovou 420 bodů a prémii 11 200 dolarů.

Plážové volejbalistky Hana Klapalová a Tereza Petrová
Plážové volejbalistky Hana Klapalová a Tereza Petrová
Otevřít galerii
 • Plážové volejbalistky Hana Klapalová a Tereza Petrová zdroj: beach.websnadno.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Plážový volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/202/20122.jpg?1209735770

Klapalová s Petrovou prohrály s Renatou a Leao v Soulu už podruhé. Ve čtvrtém kole Brazilky zvítězily ve dvou setech a poslaly české volejbalistky do oprav. Tentokrát české hráčky získaly druhý set v poměru 22:20, ale nakonec za 49 minut papírovým favoritkám podlehly.

Turnaj vyhrály Brazilky Talita s Marií Antonelliovou, které vyřadily české volejbalistky v semifinále. Ve finále zdolaly nejvýše nasazenou americkou dvojici Jen Kessyová a April Rossová 2:0 na sety a navázaly na triumf v Šanghaji ze začátku května.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.