ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Brňanky rozdrtily Pécs a postoupily do čtvrtfinále euroligy basketbalistek

Velikost textu:

Brno - Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno porazily v dnešním rozhodujícím třetím osmifinále Evropské ligy na vlastní palubovce maďarský tým MiZo Pécs 84:45 a sérii vyhrály 2:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále se české mistryně utkají s vítězkami večerního duelu Valencie - Valenciennes.

Třetí utkání Euroligy basketbalistek
Třetí utkání Euroligy basketbalistek

Oproti předchozím dvěma soubojům hýřily Brňanky hned od úvodních minut sebevědomím. Svou hru měly postavenou na dokonalé defenzivě, kterou nedávaly soupeřkám mnoho skulinek k cestě pod koš. Maďarky jen v úvodních třech minutách dokázaly střelecky držet krok, když jejich prvních šest bodů zaznamenala pivotka Podrugová.

Silnou zbraní brněnského týmu byly bleskové protiútoky stejně jako odvážné průniky proti bránícím hráčkám v podání Žirkové, Machové a také Američanky Whitmoreové. Tuto taktiku kořenily domácí basketbalistky i kombinační spoluprací s pivotkami Kulichovou a Večeřovou, které vynikaly i při bránění a také se obě blýskly i čistými bloky.

Maďarský trenér László Rátgéber se sice snažil otupit tlak protivnic
častými střídáními, jeho svěřenkyně ale s přibývajícím časem stále více
chybovaly. Často školácky odevzdávaly při kombinaci Brňankám míče do rukou. Ve druhé čtvrtině šňůrou sedmi bodů domácí tým získal náskok 27:13 a definitivně zlomil naději Pécse na zvrat. Těsně před koncem poločasu střelecky excelovaly Žirková s Whitmoreovou.

Přestávkový náskok 41:22 už dal zápasu zcela jednoznačný směr. I
temperamentní dvě stovky maďarských příznivců ztratily hodně na síle hlasu. Hra Brňanek se změnila v exhibici, aniž by české mistryně polevily v obranném úsilí. Domácí hráčky své soupeřky převyšovaly ve všech směrech, snadno se dostávaly do střeleckých pozic a třetí čtvrtinu vyhrály 29:3.

Zdecimovaným hráčkám Pécse už nepomáhalo vybřednout z beznaděje ani burcování jejich impulzivního trenéra, v závěru se maďarský celek zaměřil už pouze na to, aby neinkasoval sto bodů. Podařilo se mu to i proto, že v závěru Brňanky polevily a příležitost ke hře postupně dostaly i všechny hráčky z lavičky.

Výsledek - osmifinále, 3. zápas: 
Gambrinus Sika Brno - MiZo Pécs 84:45 (22:13, 41:22, 70:25). 
Nejvíce bodů: Žirková 18, Maigaová-Baová 12, Whitmoreová a Ivkovicnéová-Béresová po 10 - Vajdová 10, Podruhová a Fegyvernekyová po 8.
Rozhodčí: Papadimitriu (Řec.), Julienová (Fr.), Spendl (Slovin.). Trestné
hody: 25/17 - 13/7. Fauly: 15:25. Trojky: 5:2. Diváci: 1600 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:1.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.