ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Volejbalisté v poslední přípravě porazili Slovinsko 3:0

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Čeští volejbalisté završili zápasovou přípravu na kvalifikaci mistrovství světa dnešní třísetovou jabloneckou výhrou nad Slovinskem. Výběr reprezentačního trenéra Zdeňka Haníka se od středy v Liberci utká o jedno ze tří postupových míst do dalšího kvalifikačního kola s Černou Horou, Ukrajinou, Belgií a Finskem. V předchozích dnech vyhráli oba soupeři v Jablonci po jednom zápasu, dnes se opět za zavřenými dveřmi už přece jen jednoznačněji prosadil domácí tým.

Utkání ČR - Slovinsko
Utkání ČR - Slovinsko
Otevřít galerii
 • Utkání ČR - Slovinsko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/878/87717.jpg?1242937530
 • Utkání ČR - Slovinsko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/878/87718.jpg?1242937596

Haník ocenil ale i hru Slovinců, kteří se stejně jako Česko probojovali na zářijové mistrovství Evropy do Turecka. "Je to dobrý tým, určitě nás prověřili. Ve čtvrtek vyhráli a ten včerejší zápas mohl taky skončit opačně," poznamenal Haník.

Mužstvu scházejí opory

Protože Kryštof je lehce nachlazený, na liberu dnes netradičně nastoupil smečař Hudeček, kapitán týmu. "Projevil se tam výborně, ale měnit to nebudeme," podotkl s úsměvem Haník. 

Před vstupem do kvalifikace MS 2010 se reprezentační kouč musel vyrovnat s řadou absencí. V mužstvu scházejí například čerstvý italský mistr Michal Rak, další elitní blokař Martin Lébl, útočníci Jakub Novotný, Jiří Novák nebo nejlepší český volejbalista loňského roku Peter Pláteník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.