ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Basketbalistky Brna čeká rozhodující osmifinále Evropské ligy

Velikost textu:

Brno - Dosavadní vrchol sezony čeká ve středu od 18:00 basketbalistky Gambrinusu Sika Brno, které v rozhodujícím třetím osmifinále Evropské ligy přivítají v hale Rosnička maďarské mistryně z týmu MiZo Pécs. Po dvou vyrovnaných zápasech je stav série nerozhodný 1:1.

Basketbalistky bojují o míč
Basketbalistky bojují o míč

Napínavá bitva, v níž sehraje vedle basketbalového umění důležitou roli i momentální lepší psychická kondice, se očekává také v nadcházejícím duelu. Myslím si, že utkání bude hodně podobné předcházejícím dvěma soubojům," řekl trenér brněnských basketbalistek Jan Bobrovský.

Podle zkušeného kouče mohla Pécs vyhrát první zápas v Brně a stejně tak mohl dopadnout opačně i souboj v Maďarsku. "Oba týmy se dost dobře znají, bude záležet na naší momentální formě. Uvítal bych, kdyby byly naše hráčky v tomto zápase psychicky na výši," naznačil Bobrovský, co může být jazýčkem na misce vah v duelu, jenž bude klíčovým při hodnocení úspěšnosti celé sezony.

Výhodě domácího prostředí nepřikládá brněnský kouč velký význam. "Pro nás znamená tentokrát hala Rosnička pouze znalost hřiště. Očekávám totiž, že fanoušci Pécse nám udělají i v Brně peklo, tak jako udělali v pátek v Maďarsku. Naše hala je pro jejich 200 fanoušků příliš malá a budou hodně slyšet," tvrdí Bobrovský.

Ve stejné fázi Evropské ligy se oba soupeři střetli také před rokem, kdy rovněž o postupujícím rozhodlo až třetí utkání v Brně. To vyhrály české mistryně po zlepšeném výkonu po změně stran jednoznačně 67:46. Loni však oba předcházející zápasy neměly zdaleka tak dramatický závěr a skončily jednoznačnými úspěchy domácích týmů.

Brňanky zatím v osmifinálové sérii neoplývají střeleckou jistotou, která je provázela v závěru loňského roku. "Neúspěšnost střelby je dána i tím, že obrany obou týmů jsou tvrdé. Těžko se proto hledá místo. My někdy přecházíme vypracované pozice a potom střílíme z obtížných situací. Je pravda, že naše střelba není zatím dobrá," přiznal kouč.

Důležitý taktický prvek vidí Bobrovský i v uhlídání nebezpečných rozehrávaček soupeře Fegevernyové a Iványiové. V obou předcházejících duelech se nepodařilo brněnským basketbalistkám splnit taktické plány a inkasovaly laciné koše hlavně z tříbodového území.

Naposledy se podařilo basketbalistkám Pécse zvítězit v Brně už před více než pěti lety, na podzim 2002. Tehdy hned v prvním utkání nového ročníku Evropské ligy Moravanky prohrály 61:67, v dalších čtyřech soubojích však Maďarky už ani jednou neuspěly.

Trenér Pécse László Rátgéber přisuzuje před utkáním roli favoritek Brňankám. "Mají zkušenější kádr vyzrálých hráček. Ale na své soupeřky jsme se připravili důkladně a pokusíme se uspět. Měli jsme krůček k úspěchu už v prvním zápase," řekl po příjezdu do Brna maďarský kouč.

České mistryně odehrají proti Pécsi jubilejní 200. zápas v Evropské lize. Žádnou oslavu ale vedení brněnského klubu nechystá. Právě hráčky Pécse totiž pokazily Brnu už jednou oslavu při otevírání rekonstruované haly Rosnička v listopadu 2000, kdy maďarský tým vyhrál a slavnostní náladu poslal po utkání na bod mrazu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.