ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Házenkářský reprezentační brankář Galia zřejmě dopoval

Velikost textu:

Lemgo (Německo) - Německý házenkářský svaz dnes oficiálně oznámil, že český reprezentační brankář Martin Galia z týmu TBV Lemgo měl pozitivní dopingový test. Třicetiletý ostravský rodák zatím nebyl suspendován a zůstal členem kádru Lemga, nicméně v případě potvrzení dopingového nálezu po analýze B vzorku mu hrozí dvouletý trest. O možném Galiově dopingu informoval už v týdnu list Hamburger Morgenpost. Nyní klub českého brankáře potvrdil, že 28. března byly v jeho těle při testu objeveny stopy zakázané látky octopamin.

Martin Galia
Martin Galia
Otevřít galerii
 • Martin Galia zdroj: chf.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Házená zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/23/2222.jpg?1199804483

Octopamin se nachází v běžně dostupných lécích a také ve výživových doplňcích. Klub i Galia hodlají maximálně spolupracovat s antidopingovou komisí a poskytnout jí všechny údaje, které by mohly vést k vysvětlení případu.

Nyní se vyšetřování zaměří na to, které léky, jež obsahují zakázanou látku, Galia před dopingovou kontrolou bral. Sám český gólman v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že byl v inkriminovaném období nemocný a na chřipku si vzal léky, jejichž užití nekonzultoval s klubovým doktorem. Hráč také řekl, že ani on, ani lidé z klubu nemají o tom případu žádné informace. "Nepřišel dopis, nikdo mě nekontaktoval. Prostě nic," konstatoval reprezentační brankář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.