ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Volejbalisté Iraklisu přešli přes Odincovo do finále Ligy mistrů

Velikost textu:
aktualizováno 4. 4. 2009 19:42

Praha - Prvními finalisty Ligy mistrů se stali volejbalisté Iraklisu Soluň. V Praze dnes v úvodním semifinálovém duelu porazili výkonem 3:1 ruskou Iskru Odincovo, kterou přitom sázkové kanceláře označovaly za největšího favorita turnaje. Mečbol proměnil bývalý československý reprezentant Andrej Kravárik. O nedělním soupeři řeckého klubu, který v tomto ročníku neprohrál ani jeden z dosavadních 11 zápasů, rozhodne večerní italský duel Trentina s Maceratou, za kterou hraje Martin Lébl.

Semifinálový zápas volejbalové Ligy mistrů Iskra Odincovo - Iraklis Soluň
Semifinálový zápas volejbalové Ligy mistrů Iskra Odincovo - Iraklis Soluň
Otevřít galerii
 • Semifinálový zápas volejbalové Ligy mistrů Iskra Odincovo - Iraklis Soluň autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/780/77920.jpg?1238862593
 • Volejbalista Martin Lébl zdroj: fivb.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tisícovky horkokrevných řeckých fanoušků, které zaplnily čtvrtinu areny a v hledišti měly jednoznačnou převahu, obstaraly hlučnou předehru dvouhodinové bitvy na dvorci, kterou řídil český rozhodčí Martin Hudík. Nespoutanost modrobílého davu navíc už před zápasem hodně zaměstnala ochranku haly, policii i úklidovou četu, jež měla plné ruce práce s hromadou papírových konfet naházených na hrací plochu při nástupu obou mužstev.

Zoran Gajič - trenér Odincova - nečekaně poslal na hrací plochu sestavu bez hvězdného brazilského smečaře Giby, ale ruská elita doplněná německým bijcem Schöpsem si zpočátku věděla rady i bez něho. Iraklisu se v úvodní sadě nedařil servis, přímý bod dokázal dát jenom Kravárik, a několik soluňských útoků do autu ostře kontrastovalo s bezchybnou hrou Odincova. Jeho mohutní blokaři nepustili soupeře ani do koncovky.

Iraklis zpřesnil ve druhém setu hru

V druhém setu ale Iraklis zpřesnil hru a pracovat naopak začala jeho obrana na síti. Rusové za nepříznivého stavu přidali na obětavosti, kapitán Abramov při zákroku v poli dokonce neváhal zbourat reklamní panely, jenže Soluň si vedení vybojovala zpět a ani Gibův příchod v koncovce na tom už nic nezměnil. Právě on se naopak zkaženým podáním postaral o poslední bod.

A v úvodu třetího dějství vítězné řecké chorály ještě zesílily. Sedmatřicetiletý Kravárik byl na bloku prakticky nepřekonatelný, smečaři přidávali jeden bod za druhým a skóre bleskově vyletělo až na 11:4. Ruský celek se ale postupně přibližoval, třebaže si obrana Iraklisu hned několikrát bez skrupulí vychutnala i brazilskou hvězdu. Odincovo dokázalo dokonce vyrovnat, jenže hned první setbol proměnila Soluň dalším neprostupným dvojblokem.

Čtvrtá sada dlouho patřila Odincovu

Čtvrtá sada naopak dlouho patřila Odincovu, i díky tomu, že se Giba konečně rozjel k obvyklému výkonu. Iraklis ale v druhé polovině setu odvrátil několik útoků, náskok znejistělého soupeře smazal a sám si vypracoval dva mečboly. Ten první ještě ruský tým odvrátil, ale Kravárik pak nekompromisní ranou poslal Soluň definitivně do finále a po chvíli mohl ze stolce rozhodčího kynout rozjásaným davům.

Ve finále Ligy mistrů bude Iraklis hrát potřetí za posledních pět let, na triumf však zatím čeká.

Zápas Iskra Odincovo - Iraklis Soluň
Zápas Iskra Odincovo - Iraklis Soluň
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.