ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kiel je podezřelý, že si koupil triumf v házenkářské LM

Velikost textu:

Kiel (Německo) - Německou házenou otřásá skandál kolem úřadujícího bundesligového šampiona THW Kiel, jehož dres obléká druhou sezonu český reprezentant Filip Jícha. Držitel rekordních 14 německých titulů je podezřelý, že podplácel rozhodčí a v minulosti zmanipuloval nejméně deset zápasů v Lize mistrů včetně předloňského finále.

Hráč Kielu
Hráč Kielu
Otevřít galerii
 • Hráč Kielu zdroj: yahoo.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Házená zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/23/2222.jpg?1199804483

Evropská házenkářská federace si nechala kvůli aféře vypracovat analýzu a konstatovala, že finále Ligy mistrů z roku 2007 nenese žádné stopy manipulace. Vedení EHF nechalo prozkoumat všechny pohárové zápasy Kielu od roku 2000 včetně delegovaných rozhodčích. 

Vedení Kielu, prvního celku bundesligové tabulky, se dostalo v posledních dnech pod velký tlak. Záležitostí se začalo zabývat i státní zastupitelství, jež konstatovalo, že závěry se dají očekávat až za několik týdnů. Manažera klubu Uweho Schwenkera však drtivá většina jeho kolegů z konkurenčních týmů podpořila a v anketě deníku Bild se vyslovila, aby v současné situaci ve funkci pokračoval.


Dopadů skandálu na populární soutěž se však obávají. "Sponzoři se budou v současné ekonomické situaci ještě více rozmýšlet, kde se budou angažovat," uvedl manažer Magdeburku a bývalý reprezentant Stefan Kretzschmar. 

V jiné kauze německý svaz pozastavil činnost dvojici předních rozhodčích Franku Lemmemu a Berndu Ullrichovi, kteří jsou podezřelí z přijetí úplatku za ovlivnění finále PVP před třemi lety, kdy vyhrál ruský Čechov. "Žádný zápas jsme nezmanipulovali, jsme čistí," řekl Ullrich.

Tým házenkářů Kielu
Tým házenkářů Kielu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.