ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Volejbalistky Prostějova porazily v Lize mistryň hladce Murcii

Velikost textu:

Prostějov – Volejbalistky Prostějova dnes porazily v závěrečném šestém kole základní části Ligy mistryň španělskou Murcii 3:0 po setech 25:23, 25:12 a 25:16. Ve skupině A skončily na třetím místě, takže přímý postup jim unikl, ale hladkým vítězstvím posílily své šance na účast v play off. Na definitivu si musí počkat do skončení všech zápasů ve skupinách.

Volejbalistky Prostějova
Volejbalistky Prostějova

I když Murcia přijela pouze s osmi hráčkami, kladla v prvním setu nečekaný odpor. Také proto, že domácí volejbalistky hrály velmi nervózně a často tápaly v kombinačních akcích. Také na síti měly problémy s útokem, který postrádal přesnost. Oslabená Murcia chvíli i vedla rozdílem dvou bodů. V koncovce Hanačky povolily soupeřkám vyrovnat ze stavu 23:20, v závěrečných dvou míčích prokázaly více zkušeností a po úspěšném bloku Bramborové si mohly po zisku sady vydechnout.

V dalších dvou setech už měl zápas zcela jednoznačný průběh. Prostějov začal své soupeřky převyšovat jak v podání, tak zejména důrazem v útoku. Míče z rukou nahrávačky Jelínkové nejlépe zakončovaly Spalová, Pušněnková a Thomasová. Murcia vypadla z tempa, kazila lehké míče při kombinaci a nedařilo se jí ani podání. Na výkonu Murcie se projevilo i svalové zranění jedné z opor Riverové.

V nasazeném tempu pokračoval Prostějov i ve třetí sadě, kdy postupně zvyšoval náskok. V závěru trochu polevil a Murcia částečně korigovala výsledek. Španělský tým uhrál ze šesti zápasů pouze dva sety hned v prvním utkání v soutěži právě proti Prostějovu. Ovšem jen v tomto zápase byla Murcia, která má ekonomické potíže, kompletní. Pak ji postupně opustily zahraniční opory.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.