ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Volejbalistky Prostějova prohrály v Rijece v Lize mistryň 1:3

Velikost textu:

Rijeka (Chorvatsko) - Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň v předposledním pátém kole základní skupiny A v Rijece 1:3 po setech 25:14, 18:25, 25:27 a 19:25. Tento výsledek rozhodl o tom, že Prostějov skončí ve skupině za chorvatským celkem a zůstala mu pouze naděje na postup do play off ze třetího místa.

Volejbal
Volejbal

Hanačky vstoupily do zápasu, který trenér Miroslav Čada označil za vrchol sezony, velmi dobře. Domácí volejbalistky v bouřlivém prostředí hodně tápaly. Rozhodující body uhrála při svém servisu hlavně nová posila Monika Kučerová. Té se podařilo šňůrou osmi bodů při podání zvýšit náskok z 5:4 až na 13:4. Volejbalistky Rijeky se ze šoku nevzpamatovaly a první sada připadla zcela jasně Prostějovu.

Jenže stejně jako v prvním vzájemném zápase přišla ve druhém setu na Hanačky krize. Hráčky Rijeky zvýšily důraz v útoku, obrana Prostějova ztratila údernost z prvního setu a nestačila odolávat tlaku soupeřek.

Třetí set rozhodl

Rozhodnutí padlo ve třetím setu. Prostějov sice zlikvidoval tříbodový náskok soupeřek a v závěru měl dva setboly, ale bojovné domácí hráčky se štěstím výsledek otočily a koncovku zvládly lépe.

I když hráčky Prostějova ještě v úvodu čtvrtého setu získaly dvou až tříbodový náskok, postupně převzaly iniciativu volejbalistky Rijeky. Vítězství a tím i druhé postupové místo si už nenechaly vzít.

Do play off postoupí ze třetího místa buď dva, nebo tři týmy. Bude záležet na tom, komu CEV přidělí pořadatelství turnaje Final Four.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.