ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Házenkářky Olomouce obhájily triumf

Velikost textu:

Olomouc - V závěrečném víkendovém turnaji Českého poháru obhájily házenkářky DHK Olomouc prvenství. V dnešním finále porazily Hanačky 29:22 pražskou Slavii, kterou zastavily v rozhodujícím boji o trofej i před rokem. Pražanky stejně jako už v semifinále vedl nový trenér Petr Pína, s posledním dnem starého roku totiž rezignoval Antonín Střelec.

Házenkářky Olomouce
Házenkářky Olomouce
Otevřít galerii
 • Házenkářky Olomouce autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/603/60290.jpg?1231150980
 • Házenkářky Slavie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/603/60291.jpg?1231151039

Olomoucké házenkářky prošly do finále přes Veselí nad Moravou, které v sobotu porazily 23:20. Semifinálový krok proti aktuálně nejlepšímu českému celku v interlize byl proto pro domácí hráčky těžší než finále. Poslední utkání turnaje ale neměla Zora zase tak lehké jako před rokem, kdy Slavii rozstřílela 32:16. Stejně jako loni tak české mistryně mohou vybojovat double.

"Šlo o ten start do sobotního utkání. Ten se podařil, s tím přišlo i sebevědomí a pak už jsme byli (výkonnostně) tam, kde jsme chtěli být," řekl České televizi olomoucký trenér Lubomír Krejčíř.

Finále házenkářského poháru

Ve vánoční přestávce měl totiž svým svěřenkyním co domlouvat, poté co družstvo zakončilo rok překvapivou porážkou od předposledního Písku. "Byl jsem mezi svátky na děvčata hodně zlý, ten Písek mám pořád v očích," přiznal Krejčíř.

Jeho tým dnes úvod finále zaspal a soupeř se ujal vedení 7:3, ale favorit postupně převzal kontrolu nad vývojem utkání. Do přestávky si vypracoval čtyřgólové vedení a v druhém poločase je ještě téměř zdvojnásobil, byť znovu až v závěrečné desetiminutovce díky rychlým protiútokům a akcím po křídlech.

S osmi góly byla nejlepší domácí střelkyní Romana Tomečková, stejně úspěšná byla na druhé straně i Jana Knedlíková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.