ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň s Dynamem Moskva

Velikost textu:

Prostějov - První porážku v Lize mistryň utrpěly volejbalistky Prostějova, které dnes podlehly favorizovanému Dynamu Moskva 1:3. Hanačky, které startují v soutěži na divokou kartu, alespoň dokázaly jako první sebrat suverénnímu ruskému týmu set.

Volejbalistky Prostějova
Volejbalistky Prostějova

Domácí volejbalistky vstoupily do zápasu s chutí a bez respektu. Úvodní polovinu prvního setu diktovaly tempo. Také proto, že Dynamo se jen pomalu dostávalo do tempa, zahodilo několik podání a smeče mířily do zámezí. Po dvou důrazných úspěšných útocích Spalové a přímému bodu Bramborové z podání získaly Hanačky slibné vedení 15:12. Jenže za tohoto stavu Dynamo ukázalo svou sílu. Režii vzaly do svých rukou 197 cm vysoká Gamovová a ještě o pět cm vyšší Godinová, jež nejprve zaútočila a při následném podání uhrála sedm bodů za sebou. Vydatně jí k tomu pomohla diagonálně útočící Gamovová, kterou nedokázala domácí obrana zastavit. 

V jistém výkonu pokračovalo Dynamo i ve druhém setu, kdy soupeřky převyšovalo zejména dokonalou obranou na síti. Domácí volejbalistky bojovaly, nezlomilo je ani manko 6:11. Trpělivostí ukrajovaly z náskoku ruského celku, do útočného rytmu se dostala zejména Bramborová a v závěru postupně srovnávaly krok. Do té doby suverénní Dynamo na chvíli znervóznělo, začalo kazit snadné útoky a najednou prohrávalo 20:22. Po dvou laciných chybách Prostějov nabídl soupeřkám možnost vyrovnat skóre, v koncovce ale Gamovová zaútočila do autu a její tým ztratil první set v soutěži. 

Hned v úvodu třetího dějství Dynamo získalo snadno tříbodový náskok, který se už domácímu týmu nepodařilo zvrátit. Houževnaté domácí hráčky udržely krok až do stavu 14:17, koncovka však byla jasnou záležitostí moskevského celku. Stejně se odehrál i závěrečný čtvrtý set, v němž už Hanačkám došly síly, přestaly se prosazovat v útoku a jejich defenziva ztratila na účinnosti. V závěru při podání Spalové ještě Prostějov odvrátil čtyři mečboly, ale jasnému vítězství Dynama nezabránil. 

Výsledek - skupina A: 

VK Prostějov - Dynamo Moskva 1:3 (-19, 23, -19, -17)
 
Rozhodčí: Melnyk (Ukr.) a Běličová (Srb.). Čas: 84 min. Diváci: 1900.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.