ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana
Extraliga nohejbalistů

Dramatické superfinále rozhodoval poslední zápas – Vsetín obhájil

Velikost textu:
aktualizováno 20. 10. 2018 21:17

Favoritem superfinále extraligy nohejbalistů byli hráči Modřic, ale nakonec se prosadil Vsetín. Jasně nejúspěšnější klub posledních let, který i v tomto ročníku prohrál jen jednou, v dramatickém superfinále podlehl soupeři z Valašska 4:5 a titul zůstal ve Vsetíně.

Jan Vanke (vpravo) při smeči na síti
Jan Vanke (vpravo) při smeči na síti

V superfinále, které se hrálo v hale Sparty v Praze na Podvinném mlýně na pět vítězných zápasů, se nakonec odehrál maximální počet devíti utkání.

Favorit z Modřic začal lépe, vedl 2:1, ale Vsetín se rozjel a vyhrál další tři zápasy a k obhajobě scházel Vsetínu už jen jediný bod. Ale modřická trojice Kop, Topinka, Pospíšil pak dokázala v dramatickém utkání vyhrát 2:1 a snížila na 3:4. V následném duelu dvojic nejvytíženější muž superfinále Kop, který s ortézou na levém koleně hrál v sobotu už pátý zápas, společně s Rosenberkem udolali pár Chalupa – Plachý 2:1.

O titulu rozhodoval poslední možný devátý zápas. V něm se střetly dvojice Brtuovský – Stupák za Vsetín s Modřickými Pospíšilem a Müllerem, kterého však brzy vystřídal Pelikán. Vsetínští vyhráli 2:0 a mohli se radovat. 

přehrát video
Nohejbalisté Vsetína obhájili titul
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.