Buly - debata expertů

Duel neporažených opanovala Olomouc, Prostějov se nečekaně trápil v Brně

Souboj elitních celků extraligy vyzněl lépe pro olomoucké volejbalistky. Svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého, považované po letním posílení kádru za největší favoritky soutěže, zvítězily v utkání čtvrtého kola na palubovce třetího Liberce 3:1 a jsou stále stoprocentní. O dva body zpět jsou úřadující mistryně z Prostějova, které po velkém obratu v tie-breaku vyhrály nad nováčkem z Brna 3:2 a zvládly pětisetovou bitvu stejně jako v minulém týdnu proti Olympu.

Radost volejbalistek Olomouce
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Oba celky šly do utkání bez ztráty bodu, ale jediným úspěchem Liberce se nakonec ukázalo vyrovnání na 1:1. Další sety vyhrála Olomouc jednoznačně 25:17, 25:16 a udržela první místo.

"První set byl z naší strany trochu nervózní. Byli jsme zbrklí a spěchali na bloky, které se nám tím pádem nedařily. V koncovce se to naštěstí zlepšilo a uhráli jsme ji ve svůj prospěch. Druhý set jsme odehráli velmi špatně a ztratili jej vlastními nevynucenými chybami. Od třetího se naše hra začala výrazně lepšit a už jsme až do konce zůstali nad soupeřem," řekl Teplý na klubovém webu.

Vítězný tým si připsal deset es a 17 bodových bloků. Na síti výtečně bránila zejména Veronika Trnková, která zastavila šest libereckých útoků a celkově byla s 18 body nejplatnější hráčkou olomouckého celku. Ten v příštím týdnu vstoupí do Ligy mistryň, v druhém předkole ho ve středu čeká domácí zápas proti rumunskému klubu Alba Blaj.

Brněnský tým VK s řadou bývalých reprezentantek je černým koněm soutěže a v domácí hale byl blízko tomu, aby favorizovaný Prostějov obral o více bodů. V tie-breaku nicméně Šelmám nestačilo vedení 9:4 a pak ani 13:12.

Čtvrtý je v tabulce Přerov, jenž zdolal Frýdek-Místek 3:1. Následuje druhý brněnský klub Královo Pole, které po ostudném úvodním setu (9:25) vyrovnalo hru i průběžné skóre s pražským Olympem, ale nakonec nezískalo ani bod.

Uniqa extraliga volejbalistek - 4. kolo:

Liberec - Olomouc 1:3 (-22, 15, -17, -16) Nejvíce bodů: Pištěláková 20, Mikšíková 10, Candráková a Šotkovská po 8 - Trnková 18, Orvošová 14, Kossányiová 13, Strušková 10.

VK Brno - Prostějov 2:3 (-23, 19, 17, -15, -13) Nejvíce bodů: Matuszková 21, Janečková 18, Boulová 17 - Nová 17, Bežandolská 16, Horká 12.

Šternberk - Ostrava 3:2 (-25, 21, 22, -16, 9) Nejvíce bodů: Kotlabová 25, Schandlová 16, Oborná 14 - Diatková 24, Makauskaiteová 19, Nečasová 9.

KP Brno - Olymp Praha 1:3 (-9, 21, -22, -17) Nejvíce bodů: Meidlová a Skibaová po 12, Kopáčová 10 - Kalhousová 22, Šimáňová 12, Staňková 11.

Přerov - Frýdek-Místek 3:1 (-19, 13, 12, 17) Nejvíce bodů: Měrková 18, Svobodová 17, Jehláčová a Šapavalová po 12 - Pavelková 13, Šnellyová 12.