ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Estonsko čeká. Volejbalistky budou hrát o naději na postup z kvalifikace

Velikost textu:

Volejbalová reprezentace zkusí vybojovat svou první výhru v kvalifikaci na mistrovství Evropy. V Jablonci nad Nisou změří české hráčky síly s estonskými soupeřkami. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera jsou po dvou prohrách 2:3 se Švédskem a Finskem ve skupině E poslední. Případný tříbodový zisk by udržel naději na jedno ze dvou postupových míst. Přímý přenos sledujte od 17:50 na ČT sport a webu ctsport.cz.

České volejbalistky
České volejbalistky

Estonsku patří po prohře 2:3 s Finskem a nečekané výhře 3:1 ve Švédsku druhé místo. "I přes dvě prohry máme postup stále ve svých rukou. Jsme teprve ve třetině kvalifikace a čekají nás ještě čtyři zápasy. Naše družstvo volejbalovou kvalitu má. Musí se zbavit nervozity a smazat v hlavě dva nešťastné předcházející zápasy," řekl manažer reprezentace Miloslav Javůrek.

Trenér Pommer se musí obejít v současných zápasech kvalifikace bez univerzálky Marie Toufarové, kterou trápí bolesti levého ramene. Místo ní zaskočila další volejbalistka mistrovského Prostějova Petra Kojdová, jež už nastoupila minulou sobotu ve Finsku.

S Estonskem se české volejbalistky střetnou ještě v odvetě v sobotu od 20:00 v Tallinnu. Zbývající dva zápasy kvalifikace doma s Finskem a ve Švédsku jsou na programu až v lednu příštího roku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.